Iedzīvotāji sašutuši par grupu sporta nodarbību aizliegšanu

Pievienot komentāru

Jau vairākas dienas jautājums, kāpēc iekštelpās ir atļauts pulcēties līdz 30 cilvēkiem, bet 25 cilvēki nedrīkst kopā sportot, nodarbina trenerus, sportisko bērnu vecākus un tos, kuru grupu nodarbību abonementi sporta klubos ir iesaldēti, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Pēdējās trīs dienas trenere Inese Zune to vien dara, kā atbild uz e-pastiem un telefona zvaniem. Klienti ir sašutuši, ka tika slēgtas grupu nodarbības.

“Mēs jums varam piedāvāt alternatīvas, ko arī jūs varat redzēt mūsu mājaslapā. Mums ir gan āra treniņi, gan arī mēs piedāvājam online,” viņa atbild klientiem.

Tomēr āra nodarbības ir pakļautas laikapstākļu kaprīzēm. Pat ja nelīst lietus, tagad jau ir diezgan vēss. Kas attiecas uz tiešsaistes nodarbībām, tad pati trenere atzīst, ka sportošana attālināti un klātienē – tās ir divas dažādas lietas.

“Mums ir daudz šādu klientu. Viņi šajās grupu nodarbībā bieži nāk tāpēc, jo mājās vai nu viņi nevar saņemties, vai nu viņiem šobrīd nav vietas, tātad šī kvadratūra, kas ir nepieciešama, vai arī nav inventāra. Kā arī lielākā daļa klientu min to, kas viņi nāk uz nodarbību, lai iegūtu šo enerģiju. Pozitīvo lādiņu, šīs pozitīvās emocijas, ko gūst gan no trenera, gan redz, ka pārējie ir cīņas biedri, kas atnākuši uz nodarbību, un bieži vien viņi jau ir sadraudzējušies,” skaidro privātā trenere Inese Zune.

Sporta klubi vēl neesot atguvušies no striktiem pavasara ierobežojumiem, kuru dēļ bija spiesti aizvērt ciet. Tiesa, toreiz tika saņemts valsts atbalsts, ko nepiedāvā šoreiz, slēdzot grupu nodarbības. Ja tuvākajā laikā ierobežojumi netiks mīkstināti, piemēram, sporta klubu tīkls “MyFitness”, būs spiests atbrīvo 80 trenerus.

“Mums arī apakšā ir cilvēki, ir bizness, ir cilvēki, kas grib maksāt rēķinus, ir cilvēki, kas grib bērniem kaut ko nopirkt. Un vienkārši slēgt grupu nodarbības, nedomājot, ka tur tiešām ir apakšā gan cilvēki, gan nauda, gan arī nodokļi…” sašutusi ir “MyFitness Latvia” vadītāja Inna Alne.

Pagājušajā gadā sporta klubu un fitnesa industrija veidoja Latvijā 25 miljonu eiro apgrozījumu, iemaksājot budžetā 5,3 miljonus eiro pievienotās vērtības nodokļa (PVN0. Pēc Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas datiem, nozarē pašreiz strādā vairāk nekā 1500 darbinieku, kuri apkalpo apmēram 125 000 klientu. Latvijas Veselības un fitnesa asociācija lūdz valdību, Veselības ministriju un Ekonomikas ministriju pārskatīt ierobežojumus un tomēr atļaut bezkontakta grupu nodarbības, ierobežojot cilvēku skaitu.

“Mēs, protams, esam sarūgtināti, ka tas ir dubultstandarts, jo bāros cilvēki drīkst uzturēties un sporta klubos ne. Lai gan sporta klubs ir tā vieta, kur cilvēki uzlabo savu imunitāti. Un sporta klubs arī ir tā vieta, kur viņi uzlabo savu mentālo stāvokli. Tā ir kontrolēta vide. Varbūt lielveikalos cilvēki netiek kontrolēti, tā kā daudz viņi tiek vadīti un distancēti sporta klubos,” spriež Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs.

Tikmēr Igaunijā ierobežojumu attiecībā uz grupu nodarbībām nav. Tādi netiek ieviesti arī daudzās citās valstīs, kur Covid-19 izplatība ir daudz augstāka nekā Latvijā.