Iedzīvotāji sašutuši par braukšanas praktisko nodarbību ar instruktoriem aizliegumu

5 komentāri

Pēdējā laikā ar vien biežāk “900 sekundes” saņem sašutuma pilnus iedzīvotāju jautājumus par aizliegumu veikt autovadīšanas praktiskās nodarbības ar instruktoriem.

Pēdējā valdības sēdē Satiksmes ministrija virzīja izskatīšana kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju CSDD izstrādāto ierobežojumu mīkstināšanas plānu. Tomēr tas tika izņemts no darba kārtības. Pagaidām viss paliek pa vecam. Tāpat kā līdz šim braukšanas apmācība un pirmās palīdzības klātienes apmācība ārkārtas situācijas laikā iedzīvotājiem ir liegta. Ir iespēja attālināti mācīties teoriju un pirmās palīdzības kursus.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa

“Ja cilvēks ir pabeidzis visu apmācības procesu autoskolā, tātad pirmo palīdzību un teoriju, tad viņš var nākt uz CSDD kārtot teorijas eksāmenu. Ja ir pabeigta arī apmācība, vadīšanas apmācība pirms šiem te ierobežojumiem, tad arī viņš, protams, var nākt un likt vadīšanas eksāmenu. Bet, ja šāda atzīme nav reģistrā, ka cilvēks ir pabeidzis apmācību, tad, protams, mēs viņiem nevaram pieņemt ne teorijas, ne braukšanas eksāmenu.”

Noskaties arī: Praktiskās nodarbības ar auto instruktoriem joprojām aizliegtas – nozare brīdina par “burbuļa” veidošanos

Sašutuma pilnus telefona zvanus saņem arī CSDD. Tieši pirms intervijas kāds vīrietis bija smagi vīlies, ka dīkstāves laikā viņš nevar pacelt savu profesionālo kvalifikāciju, pilnveidojot savas autovadīšanas prasmes uz C kategoriju. Interesanti, ka arvien biežāk par smago mašīnu un autobusu šoferiem kļūst vairākus mēnešus dīkstāvē esošie instruktori. Bez darba palikuši vairāk nekā pustūkstotis cilvēku, kuri ar valdības noteiktajiem ierobežojumiem ir neapmierināti.

Lasi vēl:Kaut kas nav pareizi!” Topošais autovadītājs neizpratnē – CSDD eksāmens jāliek, taču mācīties braukt pie instruktora aizliegts

Braukšanas instruktoru biedrības valdes loceklis Andris Ķerpe

“Pati telpa ir diezgan maza, mums nav nekādas saskarsmes. Ja skaistumkopšanā skaras matiem, rokām, tad mēs pat neskaramies klāt kursantam. Mēs pat nesēžam pretī viens otram, mums var telpa vēdināties visu laiku un tā dezinfekcija arī pēc tam ir diezgan viegli risināma.”

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu janvārī teorijas eksāmenu skaits samazinājies par 44%, vadīšanas eksāmenu – vairāk nekā par 30%. CSDD sniegto pakalpojumu skaits krasi sarucis. Tomēr nākotnē pieprasījums var būtiski pārsniegt piedāvājumu. Arī tāpēc, ka termiņš ir limitēts – braukšanas eksāmens ir jānokārto gada lakā pēc teorijas nolikšanas. Prognozē, ka CSDD veidosies rindas eksāmenos un pie instruktoriem, kuri varēs celt cenas.

Braukšanas instruktoru biedrības valdes loceklis Andris Ķerpe

“Sanāk, tagad ir tāds burbulis, kas piepūšas, jo kursanti iet, iet, tiešsaistē mācās. Skaidrs, ka mēs neko nevaram, un, kad tas “burbulis” plīsīs, tad mums beidzot sāks atļaut strādāt, visi skries, visiem būs vajadzīgs instruktors. Mums nav tik daudz, sanāks, ka piedāvājums pārsniedz pieprasījumu.”

Tuvākajā laika Satiksmes ministrija plāno atkārtoti virzīt izskatīšanai valdībā jautājumu par instruktoriem noteikto ierobežojumu mīkstināšanu. Jo nedz topošiem autovadītājiem, nedz instruktoriem neesot skaidrs, kāpēc pāris cilvēki automašīnā esot bīstamāki par sabiedrisko transportu.

5 komentāri