3 komentāri

Cilvēki dzīvei arvien biežāk un labprātāk izvēlas Pierīgu, kur ir gan sakārtota infrastruktūra, gan ģimenēm draudzīgāka vide, atzīst Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure.

Pēdējo 17 gadu laikā Rīgas iedzīvotāju skaits ir sarucis par 121 000 jeb aptuveni 16%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

CSP apkopotā statistika liecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju vācas prom no centra un dzīvo tuvāk pilsētas ārējām robežām vai nu pašā Rīgā vai kaimiņu novados. Vietām tā atšķirība no 2000. gada ir pat vairākas reizes mazāka vai lielāka.

“Rīgas centra rajonos – Vecrīgā un tās apkārtnē – samazinās iedzīvotāju skaits, cilvēki pārvietojas uz robežām. Cilvēki izvēlas dzīvot sev dzīvei draudzīgākās teritorijās, kur attīstīta infrastruktūra un kur ir brīvāka teritorija, kur bērniem pastaigāties un atpūsties. Iedzīvotāju skaits palielinās arī tajos rajonos, kur ir moderno jaunceltņu apbūves. Jauno plānojumu dzīvokļi ir ērtāki dzīvošanai,” stāsta Žīgure.

Ja skatās uz tautību sadalījumu, tad Rīgā palielinās latviešu īpatsvars – tas ir vienīgais, kas patlaban pieaug.

TOP komentāri

  • Janis Kasinskis
    +1 +1 0

    Janis Kasinskis

    Nevis uz videi draudzigaku vietu,bet gan uz macinam draudzigaku vietu,kad jus beidzot spesiet izteikties precizak un pareizak?
  • Man čista zb jau

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl