Iedzīvotāji netic, ka pensijā varēs dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlas

1 komentārs
Iedzīvotāji netic, ka pensijā varēs dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlas
Foto: LETA

Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti, ka viņiem pensijā būs pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu viņi vēlas, liecina tirgus un sociālo pētījumu kompānijas GfK Baltic septembrī veiktās aptaujas rezultāti.

Tikmēr piektdaļa jeb 20% ir pārliecināti par labklājību vecumdienās, bet 16% nevarēja skaidri definēt savu viedokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Optimistiskāk Latvijā noskaņoti ir jaunieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem, tie, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir 601 eiro un vairāk, kā arī Pierīgā dzīvojošie.

Savukārt pesimistiskāk uz labklājību vecumdienās raugās 45-54 un 55 un vairāk gadus veci iedzīvotāji, cittautieši, fiziska darba darītāji, bezdarbnieki, un tie, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir mazāk nekā 200 eiro, kā arī Latgalē dzīvojošie.

Neskatoties uz tik drūmām Latvijas iedzīvotāju prognozēm, ”drošības spilvenu” nākotnei – uzkrājumus vecumdienām – veido vien trešdaļa jeb 33% aptaujāto. Populārākie uzkrājumi veidi šo cilvēku vidū ir iemaksas 3. pensiju līmenī, uzkrājošā dzīvības apdrošināšanas polise un naudas uzkrāšana krājkontā.

Savukārt 62% neveido nekādus uzkrājumus.

Pētījuma dati apliecina likumsakarību: tie, kas veido sev ”drošības spilvenu”, ir optimistiskāk noskaņoti par savām vecumdienām, bet tie, kas neveido – pesimistiskāk.

TOP komentāri

 • kukuland
  0 0 0

  kukuland

  Visu laiku jadzird: Latvija augsti attistitas kulturas zeme!!!!!
  Tas ir Fakts: kaa kultuuras darbinieki ar zemam pensijam tagad to "augsto kultuuru"/visiem patika/ vareeja "uztaisiit" toreiz??????????
  Nu redziet-ne vienmer darba augli ir saldi!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl