Iedzīvotāji nav gatavi atteikties no PSRS laiku gāzes baloniem

Pievienot komentāru
Iedzīvotāji nav gatavi atteikties no PSRS laiku gāzes baloniem
Foto: LETA

Pēc nedaudz vairāk nekā trīs mēnešiem spēkā stāsies jauni gāzes balonu tirdzniecības noteikumi, kas liegs izmantot vecos padomju laika balonus. Tikmēr gāzes balonu tirgotāji Latgalē, līdzīgi kā citviet Latvijā, atzīst – daļa iedzīvotāju šādu regulu nemaz nezina.

Par pāreju uz jauniem gāzes baloniem Latgalē joprojām daudzi cilvēki nav informēti. Kāds kaut ko ir lasījis, dzirdējis, bet īstas skaidrības cilvēkiem joprojām nav, ziņo LNT raidījums “900 sekundes”.

Pensionāre Irēna:

Es pavisam maz zinu par to. Man ir vecais gāzes balons, bet vēl otrs ir nopirkts rezervē.


Vladimirs:

Esmu lasījis, ka vecie būs jāmaina uz jauniem. Man ir pilnīgi vienalga, kāds balons – jaunais vai vecais. Ka tik labi strādā, jo nav starpības kādā balonā ir pildīta gāze.

Georgijs:

Es jau piecus gadus nelietoju gāzes balonu un arī netaisos, jo gāzes baloni ir nolietojušies, gāzes kvalitāte ko pilda arī nav laba, gāze dūmo, mēs lietojam keramisko elektroplīti.

Vecie, PSRS laika gāzes baloni tiek uzskatīti par nedrošiem un neatbilst Eiropas savienības (ES) drošības standartiem. Problēma šobrīd slēpjas tajā, ka Latvijā mehānisma, kā pārbaudīt, kādus balonus izmanto mājsaimniecībās. Pagaidām skaidrs, ka daudzi lauku iedzīvotāji būs neizpratnē par jauno kārtību, kas stāsies spēkā jau gandrīz pēc trīs mēnešiem un tas viņiem sagādās neērtības.