Iedzīvotāji joprojām iebilst pret Rail Baltica izbūvi viņu māju tuvumā

0 Komentāru
Iedzīvotāji joprojām iebilst pret Rail Baltica izbūvi viņu māju tuvumā
Foto: LETA

Pašvaldībās, kuras nākotnē skars plānotā ātrgaitas dzelzceļa līnija Rail Baltica, turpinās tās galīgā novietojuma sabiedriskā apspriešana. Galdā jau likti konkrēti risinājumi teritoriju šķērsojumiem, piekļūšanai īpašumiem, kā arī ietekmes uz vidi vērtējums. Atšķirībā no pašām pirmajām sanāksmēm pavasarī, tagad tās pulcē daudz mazāku interesentu skaitu.

Valdis Lajuks ir viens no tiem Olaines novada iedzīvotājiem, kuram plānotā dzelzceļa līnija vārda tiešā nozīmē vedīs gar pašiem mājas logiem. Tādēļ ar savu automobili dodas uz novada centrā esošo Kultūras namu, kur notiks sabiedriskā apspriešana.

Pierīgā esošo Olaines novadu Rail Baltica trase šķērsos pa pašu malu, tādēļ skarto īpašumu skaits nav liels. Tomēr dažu īpašumu intereses tagad tiek skartas. Piemēram, māja Vaski. To jau tagad no vienas puses ieskauj vecā dzelzceļa līnija, Rīgas apvedceļš, vecā un jaunā Jelgavas šoseja. Un tagad vienīgajā brīvajā pusē – vēl būs Rail Baltica.

Foto:

Saskaņā ar izstrādāto plānojumu vairāk nekā 10 kilometru garumā ātrgaitas vilciens trauksies paralēli apvedceļam. Ja nebūtu šo Otrā pasaules kara kapu, iespējams, tā ietu vēl tuvāk, un tad zem lielas jautājuma zīmes būtu arī Valda Lajuka māja. Bet tagad viņš vienkārši būs iespiests no visām debess pusēm.

Tas, uz ko saimnieks var cerēt, ir skaņu izolējošās sienas. Bet pat pie šāda scenārija viņš šo vietu pamest nevēlas. Tā kā plānotās dzelzceļa līnijas ceļā citu strīdīgu īpašumu nav, arī interesentu skaits, kas ieradušies noklausīties skaidrojumu par galīgo novietojumu un tiesībām uz kompensāciju, nav liels. Līdzīga situācija ir arī citās pašvaldībās, kur apspriešana tagad notiek atkārtoti.

Olaines novadā vismaz pagaidām nav plānota savas stacijas izbūve, kā to vēlas, piemēram, Jaunmārupe un Salacgrīva. Teorētiski, tas ir iespējams, bet tālākā nākotnē. Sabiedriskās apspriešanas Latvijā paredzētas līdz decembra vidum.

Skaties video:

0 Komentāru