Iedzīvotāji ir pieraduši pie jaunās valūtas un cenas eiro vairs nepārrēķina latos

1 komentārs

Latvijas iedzīvotāji eiro ir pilnībā pieņēmuši un pie šīs naudas pieraduši, tā liecina jaunākie pētījumu dati. Šobrīd iepriekš pausto sentimentu par savas nacionālās valūtas zaudēšanu aizēnojuši citi notikumi pasaulē.

Šobrīd pētījumi liecina, ka absolūtais vairākums cenas eiro vairs nepārrēķina latos. Pieaudzis arī to cilvēku skaits, kas jaunās valūtas ieviešanu vērtē pozitīvi, un vienlaicīgi sarucis eiro skeptiķu pulciņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raugoties, piemēram, Baltijas valstu mērogā, situācija pēc eiro ieviešanas Latvijā no kaimiņu zemēm daudz neatšķiras.

Ilva Pudule, SIA TNS Latvia valdes locekle

Tiklīdz ieviesa eiro, varbūt bija tāda drusku piesardzīgāka attieksme, bet, paejot šim laikam, mums līdzīgi kā pārējās valstīs, attieksme uzlabojas, pieradums iestājas un tie akcenti no tā, vai es mīlu vai nemīlu eiro pārvietojas uz kaut kādām citām šodienas aktualitātēm.

Tikmēr pētījumu centrā SKDS apgalvo, ka vēl pirms eiro ieviešanas eiro pretinieku nometne bija daudz lielāka, nekā to vēstīja oficiāli.

Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors

Mēs visu laiku, katru mēnesi monitorējām – ir vai nav atbalsts, un tad tur bija tādas šķēres, jo tie mūsu cipari nerādīja to sabiedrības sajūsmu, kas bija vajadzīgs ieviesējiem.

Lielākie satraukumi pirms tam bija par nacionālās valūtas zaudēšanu un bailes, ka līdz ar jauno valūtu pieaugs arī dzīves dārdzība. Šobrīd pētnieki secina, ka tagad šīs emocijas aizēnojuši daudz spraigāki notikumi pasaulē, tomēr satraucoši, ka pēdējos trīs – četrus gadus iedzīvotāji attiecībā uz materiālo situāciju atrodas pesimisma purvā.

Kultorologs Deniss Hanovs uzskata, ka apmēram gads nepieciešams, lai cilvēki pierastu pie jaunas valūtas. Attiecībā uz bažām par latvisko simbolu zaudēšanu viņš saka – simboliem jau nav jābūt iecementētiem, un tagad, piemēram, starp eiro monētām ir interesanti atrast Latvijas Mildu.

Arī daļa no Rīgas ielās uzrunātajiem rīdziniekiem atzīst, ka mājās par piemiņu ir īpašas latu kolekcijas. Bez tam iedzīvotāji pieļauj, ka eiro varētu arī nebūt pēdējā valūtas maiņa.

TOP komentāri

  • mājsaimniece
    0 0 0

    mājsaimniece

    Es gan joprojām pārrēķinu, ja gribu pirkt ko lielāku. Citādi viss šķiet nenormāli dārgs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl