Iedzīvotāji bijuši pasīvi elektrības tirgotāja izvēlē

Komentāri
Iedzīvotāji bijuši pasīvi elektrības tirgotāja izvēlē
FOTO: LETA

Šī pēdējā diena, kad iespējams izvēlēties, no kā jau nākamgad pirkt elektrību. Pagaidām izskatās, ka iedzīvotāji bijuši inerti un izvēli nav izdarījuši, bet skaidrāka aina būs zināma rīt, kad dati tiks apkopoti. Savukārt tiem, kuri nav izvēlējušies tirgotāju, nav jāuztraucas par palikšanu bez elektrības – to turpinās piegādāt Latvenergo.

Iedzīvotāji sev izdevīgāko elektrības tirgotāju var izvēlēties no četriem kandidātiem – par klientiem cīnās līdzšinējais un vienīgais piegādātājs Latvenergo,  Baltcom, kas vairāk zināms kā telekomunikāciju piedāvātājs, un divi jauni spēlētāji Latvijas tirgū – 220 Enerģija un WIN Baltic.

Katrs no tirgotājiem piedāvā dažādus tarifus, atliek vien izvēlēties.

Lai izvēli atvieglotu, ieteicams izmantot elektrības cenu kalkulatorus, kuri  atrodami internetā.

Ievadot savu elektrības patēriņu, tajos var noskaidrot, kurš tirgotājs piedāvā izdevīgāko tarifu.

Lai gan pēdējais izvēles datums ir klāt, maza iedzīvotāju daļa steidz noslēgt līgumu.

Ja savs tirgotājs nav izvēlēts, nav jābaidās par palikšanu tumsā. Elektrību piegādās Latvenergo ar universālo piedāvājumu, bet tas ne vienmēr ir izdevīgākais.

Tirgotāju mājsaimniecības varēs mainīt arī vēlāk – līdz katra mēneša 15.datumam.

Elektrības cenas atšķirība starp piegādātājiem nereti ir neliela, tāpēc silti ieteicams rūpīgi izpētīt līguma nosacījumus un citas izmaksas –  uz cik ilgu laiku tirgotājs piedāvā slēgt līgumu,  vai ir soda nauda par līguma laušanu, kāda ir abonēšanas maksa.

Trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm elektrības tirgus atvēršana izmaiņas nenesīs – maznodrošinātām 100, bet daudzbērnu ģimene 300 kilovatstundas katru mēnesi no Latvenergo varēs iegādāties par pašreizējā starta tarifa cenu – 11,64 centiem par kilovatstundu.

Lasi vēl