Iedzīvotāji ar simptomiem Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma varēs nodot līdz 6.aprīlim

0 Komentāru
Iedzīvotāji ar simptomiem Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma varēs nodot līdz 6.aprīlim
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Iedzīvotāji ar simptomiem Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma varēs nodot līdz 6.aprīlim, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Ministrijā skaidroja, ka, saglabājot iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, VM lēmusi līdz 6.aprīlim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma.

Ja cilvēkam ir parādījušies slimības simptomi, tādi kā akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums, Covid-19 testu var veikt arī bez ārsta nosūtījuma, iepriekš piesakoties, norāda VM. Savukārt cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no Apvienotās Karalistes vai Dienvidāfrikas republikas, testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu.

Ministrijā skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā jaunā SARS-CoV-2 celma straujo izplatību minētajās valstīs.

Vienlaikus nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm pacientam izsniedz arī ģimenes vai ārstējošais ārsts. Situācijās, ja tests jāveic steidzami, ārsts to norāda nosūtījumā, informē VM.

VM atgādina, ka testa veikšana pirms plānota ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums. Līdztekus lielākā daļa testēšanas pakalpojumu sniedzēju nodrošina arī testēšanas rezultātu tulkošanu, taču par nepieciešamību nodrošināt tulkošanu, laboratorija jāinformē pirms testa nodošanas.

Covid-19 testu var veikt tikai ar iepriekšēju pierakstu, uzsvēra ministrijā.

0 Komentāru