Iecavas novada dome: Turpmāk drošības noteikumu pārkāpēji tiks sodīti

2 komentāri
Iecavas novada dome: Turpmāk drošības noteikumu pārkāpēji tiks sodīti
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas darbinieki pievērš pastiprinātu uzmanību ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanai. Līdz šim policija informēja un brīdināja iedzīvotājus par jaunajiem ierobežojumiem, bet tagad pārkāpēji tiks arī sodīti, informē Iecavas novada dome.

“Pārliecināt jaunus cilvēkus palikt mājās ir visgrūtāk. Mēs saprotam, ka attālinātā mācīšanās rada spriedzi un vakaros gribas kopā ar draugiem iziet ārā, taču vēl kādu laiku būs jāpaciešas un ierobežojumi jāievēro,” situāciju komentē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas vadītājs Gundars Dzenis.

Viņš norāda, ka policijas mērķis nav sodīt, taču, ja cilvēki nereaģēs uz policijas darbinieku aizrādījumiem, izrādīs vienaldzību, iebildīs, pretosies un atkārtoti pārkāps valstī noteiktos ierobežojumus, sods tiks piemērots.

“Ir cilvēki, kas uzskata, ka jauni cilvēki ar Covid-19 neslimo. Tādā gadījumā ieteiktu viņiem palasīt informāciju par to, cik daudz jaunu cilvēku ar šo vīrusu ir saslimuši un cik miruši. Risks ir, un tie nav nekādi joki,” uzsver Dzenis.

Vienlaikus likumsargi akcentē, ka pie administratīvās atbildības saucamas personas, kuras līdz administratīvā pārkāpuma izdarīšanas brīdim sasniegušas 14 gadu vecumu.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Administratīvo pārkāpumu kodekss par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu fiziskajām personām paredz 10 līdz 2000 eiro sodu, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu kodekss paredz naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro. Savukārt personai, kura nav sniegusi informāciju, ka ir slima ar infekcijas slimību, bijusi kontaktā ar infekcijas slimību sirgstošu personu vai bijusi infekcijas slimības perēklī, var piemērot no 10 līdz 2000 eiro sodu, atgādina Iecavas novada dome.

Kā iepriekš vēstīts, Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam, otrdien lēma Ministru kabinets.