Īdeņas zivju dīķos Latgalē noķerta milzu karpa

0 Komentāru
Īdeņas zivju dīķos Latgalē noķerta milzu karpa
Maksims Boicovs ar lomu. (Maksims Boicovs, Facebook)

Šoruden Rēzeknes novadā kādā 90. gados pamestā Īdeņas zivju dīķī noķerta vairāk nekā 23 kilogramus smaga karpa.

Kā pastāstīja veiksmīgais makšķernieks Maksims Boicovs, makšķerēt šajā dīķī viņam piedāvājis kāds paziņa. Milzīgo zivi viņš noķēris agrā rīta stundā. Kamēr loms dabūts krastā, pagājušas aptuveni desmit minūtes. Noķertā milzeņa vecums varētu būt ap divdesmit gadiem.

Rudenī pirms salnām lielās karpas pulcējoties bedrēs, tādēļ pastāvot liela iespēja noķert lielu zivi. Taču šim nolūkam ir labi jāzina ūdenskrātuve. Jāņem vērā arī tas, ka pa dienu lielās zivis nav aktīvas un lielākoties sāk baroties, iestājoties tumsai, skaidroja Maksims.

Foto: Maksims Boicovs, Facebook

Ar trofejas karpu virs pieciem kilogramiem makšķerēšanu Boicovs sāka nodarboties pirms diviem gadiem. “Lai ar to nodarbotos, ir nepieciešama liela pacietība, jo gadās, ka tu piebaro, sēdi, gaidi un vairākas diennaktis zivis vispār neķeras,” skaidro makšķernieks. Viņš apmeklē dažādas ūdenskrātuves, pavadot trofejas karpu makšķerēšanā no dažām dienām līdz pat vienai nedēļai. Vasarā Boicovs mīl makšķerēt no laivas.

Šis Boicovam nav pirmais lielais loms, šovasar viņam jau bija izdevies noķert 15 kilogramus smagu karpu. Visus izdevumus un lielo laika patēriņu pēc Maksims teiktā atsver iegūtais adrenalīns un sportiskais azarts. “Gribas noķer arvien lielāku un lielāku zivi,” viņš skaidro. Boicovs ir pārliecināts, dīķī, kur noķerta lielā karpa, esot arī citas – vēl lielākas zivis.

Latvijas līdz šim lielākā karpa noķerta 2015.gadā Vecumnieku novada Valles pagastā lauku tūrisma un atpūtas parka “Makšķernieku paradīze” ūdenskrātuvē. Tā svēra 24,71 kilogramu.

0 Komentāru