Idejas, kā baudīt pavasari jau tagad!

0 Komentāru

Pēc ilgstoša sala perioda šajās brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā laiks kļūs siltāks. Pavisam drīz – 20. martā – iestāsies arī astronomiskais pavasaris.

Kamēr pavasaris tikai gaidāms – lūk, dažas idejas, kā baudīt pavasari, kamēr tas vēl tikai tuvojas!

Foto: F64

Nacionālajā botāniskajā dārzā – virtuālās tūres!

Oranžērijas lepnums ir sukulentu kolekcija. Siltumnīcā izvietota ievērības cienīga dziedniecisko aloju un agavju dažādība, katru no šīm ģintīm pārstāv vairāk nekā 30 sugas, vēsta Nacionālā botāniskā dārza pārstāvji.

Kaktusu kolekcijā ir vairāk nekā 600 dažādību. Ekspozīcijā ir arī krasulu dzimtas augi no pasaules sausajiem tropu un subtropu apgabaliem.

Oranžērijā aug ne viens vien augļu koks – ne tikai diezgan pierastie citronkoki, bet arī tādi tropu pārtikaugi kā feihojas, psīdijas un eriobotrijas. Turpat atrodami arī banāni, kas gan nav koki, bet grandioza izmēra lakstaugi.

Virtuālās tūres iespējams baudīt šeit!

Foto: LETA

Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā – tropu tauriņu māja!

Tropu tauriņu māja LU Botāniskajā dārzā šogad jauno sezonu sākusi jau 14. februārī. Tropu tauriņu mājā ikvienam ir iespēja piedzīvot tropu eksotiku, izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.

Foto: Reuters/LETA

25. martā – pāreja uz vasaras laiku!

Šogad pāreja uz vasaras laiku notiks 25. martā pulksten 3 naktī (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Foto: Cilvēki uz apledojušās gājēju ietves Alfrēda Kalniņa ielā

Foto: Pārdaugavā krāšņi zied sakuras

Parasti sakuras Pārdaugavā sāk ziedēt aprīļa nogalē.

Videografikas tapšanā izmantoti aģentūras LETA fotoattēli. 

0 Komentāru