Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par Rīgas domes valdošo politiķu dāsno atbalstu divām humora organizācijām. Šo organizāciju amatpersonas, turklāt saistītas ar partiju “Saskaņa” un organizāciju kas rīko pretrunīgi vērtētos 9. maija pasākumus Pārdaugavā.

Publiskotā informācija liecina, ka partijas “Saskaņa” līdera Nila Ušakova vadītā Rīgas dome biedrībai “Latvijas jautro un atjautīgo klubs” piecu gadu laikā piešķīrusi vairāk nekā 180 tūkstošus eiro finansējumu, bet biedrībai “Humora komiteja” divu gadu laikā atvēlēti vairāk nekā 100 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs norāda, ka lai arī medijos publiski paustā informācija pagaidām nesatur konkrētas ziņas par iespējamiem valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem, taču šī informācija satur pazīmes, kas varētu liecināt par pašvaldības finanšu līdzekļu iespējamu prettiesisku izmantošanu.

Šaubīgais rīdzinieku naudas izlietojums atklājās pēc tam, kad galvaspilsētā opozīcijā esošie deputāti sāka padziļināti interesēties, kā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja plāno rīkoties ar nodokļu maksātāju naudu.

Vairāk kā 100 000 eiro rīdzinieku naudas saņēmušās “Humora komitejas” amatpersonas ir Rīgas domes darbiniece Danuta Dembovska un Maksims Marčenkovs, kuri ir partijas “Saskaņa” pietuvinātās organizācijas “9may.lv” aktīvisti un nodarbojas 9.maija pasākumu rīkošanu. Savukārt Savukārt “Latvijas Jautro un atjautīgo klubs” no Rīgas domes saņēmis 180 tūkstošus, lai trenētos dalībai KVN līgā, kas ir Krievijā populāras humora komandu sacensības, kuras translē Kremļa kontrolētais Pirmais TV kanāls.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane skaidro, ka lemjot par līdzekļu piešķiršanu šīm divām humora organizācijām, aizdomas par to darbību nekorektumu neesot bijušas.

Kaut arī šobrīd pieejamā informācija nesatur ziņas par iespējamiem valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem – tā varētu liecināt par pašvaldības līdzekļu iespējamu prettiesisku izmantošanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis šo ziņu padziļinātu izpēti, pēc kā lems par turpmāko rīcību.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl