“Humora komiteja” it kā skolēnu vajadzībām pirkusi apģērbus un apavus. Skolā par to neko nezina!

7 komentāri
“Humora komiteja” it kā skolēnu vajadzībām pirkusi apģērbus un apavus. Skolā par to neko nezina!
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Rīgas Domes finansētās “Humora komitejas” iesniegtās finanšu atskaites rāda, ka pašvaldības nauda ar plašu vērienu tērēta viesnīcām, ceļošanai, ēšanai un drēbēm. Čeki iesniegti, tomēr vismaz viens norādītais naudas saņēmējs mums apgalvoja – par tādu “Humora komiteju” neko nav dzirdējis.

Vairāk nekā nedēļu pēc lūguma iepazīties ar “Humora komitejas” finanšu atskaitēm, Rīgas Domes izglītības un kultūras departaments piekrīt tās uzrādīt. Taču pirms intervijas ar dokumentiem iepazīties neļauj.

Dome uzskata, ka “Humora komiteja” darbojusies gana labi. Jāatgādina, ka divu gadu laikā tā no rīdzinieku naudas saņēmusi vairāk nekā 40 000 eiro, reģistrēta pastkastītes adresē viesnīcā, un valstij nav sniegusi atskaites par padarīto. Arī publiski nekādas informācijas par komiteju nav, vien fakts, ka to vada Nila Ušakova bijusī palīdze Danuta Dembovska.

Izrādās, nauda apgūta, čeki iesniegti. Galvenās pozīcijas – ceļošana, degviela, aparatūras īre, viesnīcas. 2016. gadā humoristi rīkojuši banketu par 397 eiro, kas samaksāti kādai Marinai Nordei. Spēļu un pasākumu dekorācijas – 4800 eiro. Tas viss darīts lielā slepenībā, jo pašvaldības finansētajai biedrībai, kuru vada domes darbiniece, nav ne mājaslapas, pat nevienas publiski pieejamas fotogrāfijas no pasākumiem.

“Tā laikam ir! Ir cilvēki, kas rāda, ka viņi dara, un ir cilvēki, kas dara. Tiešām strādā ar mērķa grupu – mazāk iet publiskajā telpā. Viņi rīko pēc “Jautro un atjautīgo” parauga, spēles skolas vecuma jauniešiem,” saka Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvis Dmitrijs Zverevs.

Atskaitēs redzams, ka par rīdzinieku naudu ceļojis galvenokārt viens cilvēks – komitejas pārstāvis Marčenkovs. Viņš saņēmis dienas naudas, un paviesojies Tallinā, Pēterburgā, dzīvojis viesnīcās.

“Humoristi” nav kautrējušies pilsētnieku naudu tērēt, iepērkot ikdienas drēbes – apģērbjoties burtiski no galvas līdz kājām. Čekos uzskaitītas daudzas pozīcijas, piemēram, jaka – 89 eiro, džemperis – 89 eiro. Apavi iepirkti simtiem eiro vērtībā.  Iegādātas arī bikses, blūzes, krekli, šlipses un siksnas. Tas viss – “skatuves vajadzībām”, -konkrētajā gadījumā, Rīgas Purvciema vidusskolas skatuves tēliem.

Interesanti, ka vidusskolas mājaslapā nav nekādas informācijas par skolnieku humoristu aktivitātēm. Fotogalerijā iemūžināti daudzi notikumi, piemēram, suņu šovs, latviešu valodas nedēļas pasākumi, bet no labi apģērbtajiem skolas humoristiem – ne vēsts.

“TV3 Ziņas” sazinājās ar skolas pārstāvi Dmitriju Vinogradovu. 2016. gadā, kad humoristi veikuši vērienīgo pirkumu un it kā apgādājuši skolniekus ar simtiem eiro vērtiem apģērbiem, Vinogradovs bija Rīgas Purvciema vidusskolas direktora vietnieks. Tātad – otra svarīgākā persona skolā. “Mums ir liela skola, 1500 cilvēku. Es varbūt nezinu kaut ko. Nekad par to neesmu dzirdējis,” telefonsarunā norāda Vinogradovs.

“Humoristu” rīkotie pasākumi, pēc atskaitēm spriežot, notikuši vairākās vietās. Viena no tām – Nila Ušakova bijušajai sievai Jeļenai piederošajā kafejnīcā “Dali”. Telpas īrētas arī no “Baltijas Starptautiskās Akadēmijas”.

Domē gan uzsver, ka biedrība visu dara kā nākas – naudu tērē, čekus iesniedz, tātad, viss kārtībā. “Es varu teikt, ka tā ir reāla organizācija, viņa strādā ar reāliem jauniešiem, notiek mēģinājumi, koncerti, komandas brauc. Nav pamata uzskatīt, ka tā ir tikai uz papīra eksistējoša organizācija,” apgalvo Zverevs.

“Humora komiteja” nav pieteikusies finansējumam nākamajam gadam, un pašvaldības naudu tērēt vairs nevarēs. “Mūsuprāt, daudz lielākas vajadzības ir citās darbā ar jaunatni jomās, kur šis finansējums tiek novirzīts,” skaidro Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvis.

“Humora komitejas” slepeno darbību un patieso līdzekļa izlietojumu ir solījis pārbaudīt Valsts Ieņēmumu dienests un KNAB.

7 komentāri