1 komentārs
Homoseksuāļi uzskata Rīgas “mikriņu” bučošanās akciju par diskriminējošu
Marco Gomes / Flickr

LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka piektdien, 12. februārī, vērsusies Tiesībsarga birojā par pilnsabiedrības Rīgas mikroautobusu satiksme Valentīna dienas akciju ”Apliecini savu mīlestību ar skūpstu un brauc bez maksas”, portālu Skaties.lv informēja biedrības pārstāvji.

Proti, 2016. gada 14. februārī, Rīgas mikroautobusu satiksme izsludinājusi akciju, kuras laikā pāri, apliecinot savu mīlestību ar skūpstu vadītāja priekšā, varēs izmantot mikroautobusu pakalpojumus bez maksas. Turklāt iepriekš Rīgas mikroautobusu satiksmes pārstāvji plašsaziņas līdzekļiem skaidroja, ka ”šī iespēja attieksies uz heteroseksuāliem pāriem”.

“Minētā akcija ir pretrunā spēkā esošajām tiesību normām, jo tā diskriminē pakalpojuma saņēmējus seksuālās orientācijas un dzimuma dēļ,” uzskata Mozaīka pārstāvji, kas jau sūdzējušies par to Tiesībsargam.

Viņi arī norāda, – saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju atšķirīga attieksme pret pāriem to seksuālās orientācijas dēļ, izņemot gadījumus, ja attiecības balstītas laulībā, ir aizliegta. “Eiropas Cilvēktiesību tiesa virknē spriedumu ir norādījusi, ka, ja kādas tiesības tiek piešķirtas pretējā dzimuma pāriem ārpus laulības, tādas pat tiesības ir nodrošināmas arī viendzimuma pāriem. Līdz ar to pakalpojuma pieejamība pāriem atkarībā no to seksuālās orientācijas ir prettiesiska,” teikts Mozaīka paziņojumā.

Tāpat geju un lesbiešu organizācija norāda, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu ir aizliegta diskriminācija pret personām dzimuma dēļ attiecībā uz piekļuvi pakalpojumam un pakalpojuma saņemšanu. Tā kā Latvijā ir ievērojama dzimumu disproporcija, t.i., sieviešu ir vairāk nekā vīriešu, tad minētā akcija nostāda mazāk labvēlīgā situācijā sievietes. Līdz ar to minētais pakalpojums ir netieši diskriminējošs uz dzimuma pamata.

Līdz ar to Mozaīka aicina pilnsabiedrību Rīgas mikroautobusu satiksme un citus uzņēmumus Latvijā savus īpašos piedāvājumus un akcijas attiecināt uz visiem cilvēkiem, neatkarīgi no viņu seksuālās orientācijas un dzimuma. Tas norādīs ne tikai uz to, ka uzņēmums ievēro Latvijā spēkā esošās tiesību normas, bet arī rūpējas par katru savu klientu.

Eksperiments: puišus, kuri sadevušies rokās, Maskavā grib piekaut

 

FOTO: Geji un lesbietes līksmo par iespēju salaulāties

Homoseksuāļi un citi liberāli noskaņoti pilsoņi ASV šovasar varēja līksmot par ASV Augstākās tiesas lēmumu legalizēt viendzimuma laulības – seksuālo minoritāšu pārstāvji izgāja ielās, lai nosvinētu šo vēsturisko notikumu!

TOP komentāri

  • Silva
    0 0 0

    Silva

    Nu, re! Kad minoritātes ielās bučojas savā izrādīšanās gājienā, tad tieku diskriminēta es. Tātad - izejiet tik ielās pabučoties, vērsīšos tiesā par diskrimināciju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl