“Hamids pilnīgi svešā zemē pats izcīnījis savu vietu” – bēgļa stāsts par nonākšanu Latvijā un cerību šeit palikt

16 komentāri

TV3 Ziņu komanda izveidojusi dokumentālo filmu par bēgli vārdā Hamids, kurš, bēgot no kara šausmām, Latvijā nonācis pavisam nejauši – līdzīgi kā tūkstošiem patvēruma meklētāju.

Par spīti visām grūtībām, viņš palicis Latvijā nu nu vēlas kļūt par pilsoni. Hamids šeit iedzīvojies un bez aizspriedumiem gatavs visai valstij izstāstīt savu dzīvesstāstu.

Zemie pabalsti, aukstās ziemas un sabiedrības attieksme lielāko daļu bēgļu mudina pamest Latviju. Tomēr TV3 Ziņām izdevās atrast “pēdējo mohikāni”– afgāni Hamidu. Viņš bērnībā piedzīvojis kara šausmas un jau pusaudža gados nejauši nokļuvis Latvijā. Hamids tika ieslodzīts cietumā Olainē, dzīvoja arī Muceniekos. Viņš uz savas ādas izjuta, cik grūti šeit uzsākt patstāvīgu dzīvi, un kā bēgļus parasti uztver sabiedrība.

Hamids
Afgāņu bēglis

Viena no grūtībām bija atrast dzīvokli. Es sešus mēnešus gaidīju, zvanīju, meklēju internetā. Atradu dzīvokli, zvanīju […]. Sešus mēnešus es tā darīju, pēc tam atradu hosteli.

TV3 Ziņas sekoja līdzi puiša dzīvei Latvijā pusgada garumā, ik pa laikam salīdzinot, kā mainījusies viņa ikdiena un uzskati. “Hamida dzīvesstāsts ir Holivudas filmas cienīgs. Kamēr no Latvijas aizbrauc gan bēgļi, gan ekonomiskie emigranti, kuri sūdzas par grūto dzīvi, Hamids pilnīgi svešā zemē pats izcīnījis savu vietu zem saules. Tagad viņš studē, strādā un par savām mājām sauc Latviju,” filmas autors – TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

TOP komentāri

  • Andris Upminis
    +35 +35 0

    Andris Upminis

    prieks par tādiem cilvēki kuri ciena valsti un valsts valodu un ne sūdzās ka viņu apspiež Latvieši, lai ņem piemēru tie kuri 50 gadu laikā nevar iemācīties valsts valodu kurā dzīvo
  • Ingus Zandmanis
  • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl