Gulbis sīvā cīņa uzvar Federeru

Ernests Gulbis. (Foto: AP/SCANPIX)

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien, 1. jūnijā, Francijas atklātā čempionāta ceturtās kārtas spēlē piecos setos pieveica visu laiku titulētāko tenisistu Rodžeru Federeru.

Gulbis vienu no savas karjeras lielākajām uzvarām izcīnīja smagā cīņā – pirmo setu zaudēja taibreikā ar 6-7 (5:7), tad otro setu taibreika izspēlē uzvarēja 7-6 (7:3).

Latvijas tenisists bija pārāks arī trešajā setā ar 6-2, taču Federers atspēlējās ceturtajā setā ar 6:4.

Visbeidzot izšķirošajā setā Ernests pārspēja šveicieti ar 6-3.

Otrajā setā Federers neizmantoja divas setbumbas, savukārt Gulbis cīņas gaitu lauza ceturtajā setā, kad paņēma medicīnisko pārtraukumu, bet pēc atgriešanās kortā darbojās daudz pārliecinošāk.

Līdz ar to Gulbis otro reizi karjerā pieveicis Federeru un otro reizi sasniedzis “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu.

Turpretī Federers pirmo reizi kopš 2004. gada nespēja iekļūt Francijas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Gulbis ceturtdaļfinālā rīt, 3. jūnijā, tiksies ar turnīra 6. numuru – čehu Tomāšu Berdihu, kurš trīs setos uzvarēja amerikāni Džonu Isneru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.