Gulbenes novadā ugunsdzēsēji palīdzējuši divām mēslu krātuvē iekritušām govīm

Pievienot komentāru
Gulbenes novadā ugunsdzēsēji palīdzējuši divām mēslu krātuvē iekritušām govīm

Gulbenes novadā šorīt ugunsdzēsēji palīdzējuši divām mēslu krātuvē iekritušām govīm, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Trešdien, 21. oktobrī, plkst. 5.53 glābēji steidzās uz Lejasciema pagastu, kur divas govis bija iekritušas četrus metrus dziļā šķidro mēslu krātuvē un pašu spēkiem nevarēja tikt ārā.

Govis no mēslu krātuves tika izceltas, izmantojot hidromanipulatoru.

Tikmēr aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 45 izsaukumus, no kuriem 24 uz glābšanas darbiem, 12 – uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp meža ugunsgrēku, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Otrdien, 20. oktobrī, plkst. 16.11 ugunsdzēsēji devās uz Viesīti, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva koka dzīvojamā mājā no dzīvokļa nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji tajā atrada cilvēku, kuru iznesa ārā. Atbraukušie mediķi konstatēja cilvēka nāvi. Dzēšanas darbus 35 kvadrātmetrus plašajā dzīvoklī apgrūtināja tas, ka tas bija pilns ar mantām un priekšmetiem, kas kavēja pārvietošanos un degšanas perēkļu atrašanu.

Tāpat 20. oktobrī plkst. 15.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ludzu, kur divstāvu koka dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 25 kvadrātmetru platībā. No otrā stāva dzīvokļa, izmantojot glābšanas maskas, tika izglābti divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās trīs cilvēki.

Izrādījās, ka tikai vienā no visiem dzīvokļiem bija uzstādīts dūmu detektors.