Gulbenes-Alūksnes bānītim aprit 114 gadu

1 komentārs
Gulbenes-Alūksnes bānītim aprit 114 gadu

Šaursliežu bānītim Gulbene-Alūksne aprit 114 gadu. Jubilejas svinības norisinājās vairākās stacijās un pieturvietās.

Šaursliežu bānītis Gulbene-Alūksne ir vienīgais Baltijā, pa kuru regulāri kursē vilciens un daudzi cilvēki ar to brauc uz darbu. Skaisti izrotāts bānītis Stāmerienas stacijā pienāca tieši laikā.

Sekojot tradīcijai, dzimšanas dienā kursē vēsturiskā lokomotīve, kas ir kurināma ar malku. Vairāk nekā simts gadu vecā bānīša ātrums nepārsniedz 35 kilometrus stundā. Apmēram ik pēc 10 kilometriem jāpārbauda ritošais sastāvs. Svētkos pavizināties ar bānīti atnākuši gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi no citiem novadiem.

“Tāda retro sajūta. Es katru gadu piedalos. Tagad viss pārāk moderns ir. Tas ir tāds retums šajos laikos, ko gribas izbaudīt,” norāda pasažieris Aigars. Gulbenes-Alūksnes bānītis pārvadā apmēram 20 000 pasažieru gadā.

“Saglabājas gada laikā vienā līmenī, teiksim, ar tādu nelielu tendenci varbūt pieaugt. Bet ļoti atkarīgs no laika. Vasara bija auksta un bija jūtams arī uz pasažieriem – daudz mazāk brauca. Bet šodien it kaut kas fantastisks, jo solīja lietu, sliktu laiku, bet pagaidām nelīst un cilvēku ļoti daudz,” norāda SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” valdes loceklis Aldis Kreislers.

Neizpalika arī dzimšanas dienas mielasta. Bet vakarā svinētājus sagaida vairākas zaļumballes dažādās vilciena pieturvietās.

1 komentārs