Gudrona dīķu tīrīšana draud apstāties

1 komentārs

Inčukalna Gudrona dīķu izsmelšanas darbi šīs nedēļas laikā, visticamāk, apstāsies pusratā, jo uzņēmēji pieprasa papildu 11 miljonus darbu turpināšanai, bet ierēdņi apelē pie uzņēmēju godaprāta, ka iesāktie darbi jāpabeidz.

Arī pēc atkārtotām pārrunām Valsts vides dienestam nav izdevies rast kompromisu ar uzņēmumu Skonto būve. Katrs paliek pie sava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gudrons ir toksisku atkritumu kopums, kas radies pēc smago naftas produktu attīrīšanas ar sērskābi – padomju laikos šis process tika veikts parfimērijas un medicīnisko eļļu ražošanas procesa ietvaros.

Inčukalnā ir divi gudrona dīķi – Dienvidu dīķis, vizuāli spriežot, jau teju vai izsmelts, tomēr izrādās, ka indīgā, ķepīgā viela ir krietni dziļāka, nekā tas sākotnēji šķitis. Tas arī radījis pamatīgu strīdu starp Valsts vides dienestu, kas savulaik ar uzņēmumu Skonto būve noslēdza līgumu par dīķu izsūkšanu.

Valsts vides dienests, kas pirms pieciem gadiem veica mērījumus un pasūtīja konkrēta apjoma izsūkšanu, tagad skaidro, ka viela ir ļoti īpatnēja, un tās izplatību nevar precīzi noteikt, tādēļ apelē pie uzņēmēju godaprāta, aicinot to izsūkt arī atlikušo daļu. Pretējā gadījumā firma nesaņemšot 10 miljonus eiro par jau padarīto darbu.

Tikmēr Skonto būve apgalvo, – līgumā melns uz balta esot rakstīts – firmai jāizsūc 30 200 tonnas šķidruma, kas arī ir izdarīts.

Foto

Valsts vides dienests neatkāpjas no savām pozīcijām – līgums esot ļoti specifisks, būvnieku un ierēdņu terminoloģijā to sauc par FIDIC ”dzelteno” līgumu, un tas paredz, ka pasūtītājs uzticas izpildītājam, kā savas jomas profesionālim, un apņemas samaksāt naudu par konkrēta mērķa sasniegšanu.

Savukārt Skonto pārmet, ka vides dienests tagad mēģina izlocīties no savas atbildības par kļūdainajiem aprēķiniem, ka dīķos ir 30 200 tonnu vielas.

Pagaidām vēl gudrona dīķu teritorijā strādā arī vācu eksperti, kas te uzbūvējuši pārvietojamo rūpnīcu, kas gudronu samaisa ar citām vielām, lai to var pārvest. Taču, tiklīdz darbi apstāsies, vācieši sola rūpnīcu izjaukt, sapakot, un atgriezties dzimtenē, kur darba līdzīgās nozarēs nebūt netrūkst.

Tikmēr Skonto un vides dienesta strīdu, visdrīzāk, šķetinās tiesa, taču, kas notiks ar pusizsmeltajiem dīķiem – pagaidām nav skaidrs.

Valsts vides dienesta priekšniece šādā gadījumā sola meklēt jaunu uzņēmumu, kas apņemsies dīķus izsmelt par naudu, ko valsts nesamaksās Skonto būvei.

Video

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    0 0 0

    Velta Kociņa

    Cik ilgi valsti varēs šantažēt nesodīti??? Apņemas paveikt darbus par noteiktu summu ,un turpina izspiest naudu no budžeta. Varbūt jāsoda firma pati ,jāpiemēro soda naudas par nepaveikto darbu !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl