Gudrona dīķu attīrīšanas otrajam piegājienam piesakās trīs pretendenti

0 Komentāru
Gudrona dīķu attīrīšanas otrajam piegājienam piesakās trīs pretendenti
Foto: LETA

Nākamgad plānots atsākt Inčukalna Gudrona dīķu attīrīšanu. Gatavību šos darbus veikt apliecinājuši 3 uzņēmumi, kas pieteikušies Valsts vides dienesta izsludinātajā konkursā. Kuru no tiem izraudzīties, izlems līdz gada beigām. Viens no pretendentiem ir arī Vācijas uzņēmums, kas piesārņotos dīķus smēla kopā ar Skonto būvi, ar ko pēc ieilgušām domstarpībām pērn vasarā līgums tika lauzts.

Jau gandrīz gadu rosība Inčukalna gudrona dīķos ir apstājusies. Pēc tam, kad rudenī Skonto būve objektu pameta, dīķiem tika izveidots pagaidu pārklājums, lai nepieļautu lietus un sniega sajaukšanos ar atlikušo piesārņojumu. Savukārt, februārī tika izsludināts jauns konkurss dīķu sanācijai. Šobrīd rit iepirkuma pirmā kārta.

Divi no pretendentiem, kas pieteikušies iepirkumam par dīķu sanāciju ir ārvalstu kompānijas vai to apvienības, tostarp arī Vācijas uzņēmums, kas dīķus smēla kopā ar Skonto.

Lai gan dīķu attīrīšanu ir plānots atsākt pēc gada, pagaidām šiem darbiem vēl nav piešķirts finansējums. Līdz šim dīķu smelšanai iztērēti 27 miljoni eiro, bet lai darbus pabeigtu vajadzīgi vismaz 17. Plānots, ka naudu Eiropas savienības fondos meklēs Reģionālās attīstības ministrija.

Vienlaikus, joprojām nav skaidrs, cik daudz piesārņojuma dīķos atrodas. Atgādinām, ka tieši par izsmeļamā piesārņojuma daudzumu radās domstarpības ar iepriekšējo darbu veicēju – uzņēmumu Skonto būve. Katra no pusēm līgumu interpretēja pa savam. Tagad šis strīds tiek risināts tiesā un nākamā sēde plānota rudenī.

Foto

Video

0 Komentāru