2 komentāri

Slimnīcā jau nonācis šīs sezonas pirmais gripas pacients. Sevišķi bīstama gripa ir riska grupā iekļautajiem – bērniem, veciem cilvēkiem, hroniskiem slimniekiem. Lai izvairītos no smagas sasirgšanas, mediķi arvien aicina pret šo vīrusu laikus vakcinēties.

Pērnajā sezonā ar gripu saslimušo skaits bija gandrīz divkārt lielāks nekā iepriekšējā sezonā, turklāt palielinājies gripas izraisīto komplikāciju skaits – vairāk cilvēku arī sasirga ar smagu plaušu karsoni, kādēļ arī nācās ievietot pacientus slimnīcā. Pneimonija arī ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem, ja saslimšana ar gripu norit smagi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gripas pazīmes ir drudzis, nespēks, kaulu laušana, aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus. Lai no gripas izvairītos, mediķi iesaka pret to vakcinēties.

Visiem iedzīvotājiem potēšanās pret to nav obligāta, taču ārsti aicina šādi sevi pasargāt riska grupā iekļautajiem cilvēkiem: maziem bērniem, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām un vecāka gadagājuma cilvēki. Šiem cilvēkiem slimošana ar gripu var būt smaga un radīt komplikācijas, tāpēc valsts pilnībā vai uz pusi sedz vakcīnas izmaksas.

Dace Zavadska
IMUNIZĀCIJAS VALSTS PADOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJA

Gripa viennozīmīgi ir bīstama, un, lai cik bēdīgi tas nebūtu, mēs zinām, ka šajā sezonā kāds arī nomirs, tas ir loģiski saistībā ar šo infekciju.

Ap vakcīnu virmo dažādi aizspriedumi, kas gripas komplikāciju apdraudētos cilvēkus attur potēties. Mediķi noraida runas, ka vakcīna kaitētu imūnsistēmai vai ka tās nepieciešamība ir farmācijas industrijas lobijs.

JURIJS PEREVOŠČIKOVS
SPKC INFEKCIJAS SLIMĪBU RISKA ANALĪZES UN PROFILAKSES DEPARTAMENTA DIREKTORS

Ja cilvēks slimo, es viņam pārdošu zāles, lai izārstētos. Zāles dārgas un tomēr izdevīgāk, lai visi slimotu. Farmācijas industrijai tieši varētu būt zaudējumi, nepārdodot zāles. Tāpēc es šo argumentu nevaru uztvert.

Gripas vīrusi ir mainīgi, tāpēc katru gadu tiek izstrādāta jauna vakcīna un pret vīrusu jāvakcinējas atkārtoti. Tas klasiski ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, kas nogalina bioloģiski trauslākos. Tāpēc vakcīnu iesaka arī grūtniecēm.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl