Gripas sezona ir sākusies! Reģistrēti pirmie saslimšanas gadījumi

Komentāri
Gripas sezona ir sākusies! Reģistrēti pirmie saslimšanas gadījumi
FOTO: LETA ()

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa datiem pēdējās divās nedēļās Latvijā reģistrēti kopumā pieci saslimšanas gadījumi ar gripu.

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija par trīs saslimšanas gadījumiem, kā liecina pirmie dati. Savukārt nedēļu iepriekš saņemta informācija par diviem gripas gadījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ziņojām, Latvijā ir ārkārtīgi zems pret šo vīrusu vakcinēto cilvēku skaits – pat mazāk par vienu procentu no visiem valsts iedzīvotājiem. Tādēļ Veselības ministrija aicina cilvēkus tomēr lauzt ieradumu un vakcinēties.
Pagājušogad Latvijā plosījies īpaši nāvējošs gripas vīruss – tas nogalinājis 70 cilvēkus jeb divreiz vairāk nekā gadu iepriekš. Un lielākā daļa gripas upuru bijuši vecāka gadagājuma cilvēki. Ārsti akcentē, – šīs nāves būtu viegli novēršamas, ja vien cilvēki būtu vakcinējušies.

Pirmos saslimšanas gadījumus ārsti parasti konstatē oktobrī, tādēļ jaunās vakcīnas jau tagad ir pieejamas. Infektologs Dumpis norāda, ka tieši novembra sākums ir ideālais laiks, kad vakcinēties, jo tad epidēmija vēl parasti nav sākusies, bet vakcīna darbojas aptuveni sešus mēnešus, tādēļ ar to pietiek, lai bez slimošanas sagaidītu gripas sezonas beigas.

Plašāk par gripu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl