Komentāri
Gripas epidēmijas laikā izsaukumu skaits “ātrajai palīdzībai” audzis par 15%
LETA

Gripas epidēmijas laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits palielinājies par 15%, noskaidrojušas LNT Ziņas.

Rīgā izsaukumu skaits ir vislielākais, sasniedzot pusi no visu izsaukumu skaita valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd galvaspilsētā jau veidojas situācija, ka mediķiem trūkst kapacitātes – pacientiem varētu būt grūtāk sazvanīt “ātros” un iespējams arī ilgāk jāgaida uz mediķu ierašanos, tā šorīt 900 sekundēs sacīja dienesta vadītāja pienākumu pildītāja Sarmīte Villere.

No gripas nemirst, bet no tās radītām komplikācijām gan

”Gripa kā vīrusa infekcija kļūst par katalizatoru tām kaitēm, kas, iespējams, organismā kādu laiku ir snaudušas vai ir hroniskas,” norāda AS Veselības centru apvienība poliklīnikas Elite dienas stacionāra vadītāja Anna Aleksandrova.

Viņa atgādina, ka gripas neizslimošana var izraisīt plaušu karsoni, pneimoniju vai bronhītu, kam būs nepieciešama ilgstoša ārstēšana. Senioriem gripas radītās komplikācijas ir īpaši bīstamas, par ko liecina mirušo skaits ik gadu gripas laikā.

Uzmani atvasītes! Visbiežāk ar akūtām elpceļu slimībām tagad saslimst bērni līdz četru gadu vecumam

Visaugstākā saslimstība ar pneimonijām Latvijā pēdējo nedēļu laikā ir bijusi bērniem 0–4 gadu vecumā grupā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl