Komentāri
Gripa pagājušajā nedēļā reģistrēta tikai Jūrmalā; vīrusa izplatība tuvojas beigām
FOTO: Flickr

Gripa pagājušajā nedēļā reģistrēta tikai Jūrmalā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati.

Jūrmalā pagājušajā nedēļā reģistrēti 58,2 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Vidēji Latvijā reģistrēti 2,8 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Ar gripu pagājušajā nedēļā slimojuši tikai cilvēki vecumā no 15 līdz 64 gadiem.

SPKC norāda, ka gripas vīrusu epidēmiskā izplatība, kura novērota kopš janvāra sākuma, tuvojas beigām. Tāpat turpina samazināties izmeklēto paraugu skaits un noteikto gripas vīrusu skaits.

Jau ziņots, ka 1.aprīlī SPKC izziņoja gripas epidēmijas beigas, jo nevienā no gripas monitoringa teritorijām divas nedēļas pēc kārtas saslimstība ar gripu nesasniedza 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Kopumā šogad no gripas miruši 23 cilvēki. Neviens no mirušajiem pret gripu nebija vakcinējies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl