1 komentārs

Mediķi noraizējušies par vecāku neapdomīgo attieksmi pret savu bērnu veselību, viņus nevakcinējot pret izplatītākajām infekciju slimībām. Diemžēl vairāki desmiti bērni pēdējos gados tieši tādēļ zaudējuši dzīvību. Lielākoties vecāki internetā ieguvuši alternatīvu viedokli par vakcīnu nedrošumu un pakļauj savas atvases spēlei ar dzīvību. Lai izglītotu vecākus, kā arī slimajiem bērniņiem izveidotu atbilstošu vakcinācijas plānu, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā izveidots speciāls vakcinācijas centrs.

Visbiežāk bērnu dzīvību paņēmušas tādas infekcijas kā gripa, tuberkuloze un difterija, kā arī A un B hepatīts un rota vīrusa infekcija. Lai arī vakcināciju pret šīm slimībām pilnībā apmaksā valsts, neviens no mirušajiem bērniem pret tām nav bijis potēts. Turklāt vairāk nekā 700 bērniem, kuri arī nav bijuši vakcinēti pret šīm infekcijām, ilgstoši un smagi nācies ārstēties slimnīcas intensīvajā terapijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mediķi teic, diemžēl tieši vecāki, salasoties internetā spekulatīvus rakstus par to, ka vakcīnas nav drošas, aizvien biežāk izlemj bērnu nevakcinēt. Ārsti akcentē, ka Latvijā neviens bērns no vakcīnas nav miris. Tomēr pieaug to gadījumu skaits, kad bērniņu nemaz nevar vakcinēt pēc valsts noteiktā plāna, piemēram, ja mazulis ir priekšlaicīgi dzimis, vai ja tam ir kāda hroniska kaite.

Jaunizveidotais bērnu klīniskās universitātes vakcinācijas centrs paredzēts, lai slimajiem bērniņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar tikt potēti saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, speciālisti varētu izveidot vispiemērotāko individuālo plānu. Šeit bērnu vecāki varēs saņemt arī infektologu konsultācijas un vajadzības gadījumā bērniņš pēc vakcinācijas varēs palikt stacionārā uz novērošanu. Jāpiebilst, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu, vakcinācija šai centrā būs pieejama jebkuram bērnam.

TOP komentāri

  • I
    0 0 0

    I

    Latvijā neesot no vakcinācijas miris neviens bērniņš. Nuja, ierakstam par miršanas cēloni kaut ko citu un viss kārtībā. Jūs veicāt izmeklēšanu - cik no mirušajiem mazuļiem neilgi pirms tam dabūjuši vakcīnu? Kādos apstākļos? Paraudzījāties, ka vakcinēti tiek arī slimojoši bērni un kas vakcīnai seko? Ja jā, tad kamdēļ turpinat ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl