“Gribu Tevi atpakaļ!” Jauna sociālā kampaņa, lai panāktu tautiešu atgriešanos Latvijā

28 komentāri
“Gribu Tevi atpakaļ!” Jauna sociālā kampaņa, lai panāktu tautiešu atgriešanos Latvijā
Foto: LETA

No Latvijas ik gadu emigrē apmēram 20 000 cilvēku, tas ir gandrīz tik pat daudz, cik visā Valmierā ir iedzīvotāju. Lai mudinātu aizbraucējus atgriezties dzimtenē, kaut vai tikai uz vasaras brīvdienām, Dziesmusvētkiem vai valsts simtgades svinībām Latvijas Institūts aizsācis sociālu kampaņu “Gribu Tevi atpakaļ!”.

Ar kampaņas video idejas autori aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju sociālajos tīklos uzrunāt svešumā mītošos tuviniekus un draugus, un, lietojot tēmturi Gribu Tevi atpakaļ! emocionālā vēstījumā pateikt, ka viņi ir gaidīti mājās. Viena no pirmajām šādu ziņojumu draudzenei Hāgā sociālajā vietnē Facebook uzrakstījusi Līva, kura pēc gandrīz 8 gadu prombūtnes Lielbritānijā šajā pavasarī atgriezusies Latvijā.

Foto

Ideja par šādu kampaņu Latvijas Institūtam radusies, ārpus galvaspilsētas robežām ieraugot emigrācijas sekas – to, ka reģioni kļūst arvien tukšāki.

Kampaņas mērķis ir stiprināt emocionālo saiti starp aizbraucējiem un Latvijā mītošajiem, un tas esot pirmais solis, lai iedrošinātu aizbraucējus apsvērt domu par atgriešanos dzimtenē. Personīgo vēstījumu var nosūtīt arī video sveicienā vai arī ierakstīt tuviniekiem domāto ziņu  Latvijas Institūta mājas lapā.

Līva dalās pieredzē, ka šobrīd pēc daudzajiem gadiem svešumā dzimtenē jūtas daudz noderīgāka un lēmumu atgriezties nenožēlo.

Tikmēr Ekonomikas ministrijai un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei šobrīd nav precīzu datu par to, cik tautiešu būtu atsaukušies iepriekšējiem valsts aicinājumiem reemigrēt. Valsts jau vairākkārt mēģinājusi īstenot reemigrācijas plānus, kuri līdz šim nav vainagojušies ar labiem rezultātiem.

Video