Gribi makšķerēt, bet nezini, ar ko sākt? Alberts no Bez Tabu dalās padomos!

3 komentāri
Gribi makšķerēt, bet nezini, ar ko sākt? Alberts no Bez Tabu dalās padomos!
Foto: Alberts Dinters / Bez Tabu

Ko darīt, lai “āķis ir lūpā”, jeb ar ko sākt makšķernieka gaitas? Mūsu kolēģis no Bez Tabu Alberts Dinters ir kaislīgs copmanis un nolēma padalīties savos padomos ar tiem, kuri nolēmuši pamēģināt šo nodarbi, kas daudziem kļuvusi par dzīvesveidu.

Atrast īstos cilvēkus

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar ko lai sāk? Laikam jau ar to, ka, ja esat nolēmis pamēģināt, kas tad īsti tā cope ir, tad ir jānodefinē, ko gribas no pirmās reizes. Pamēģināt pamēģināšanas pēc, vai lai saprastu, vai pamēģināšana pamēģināšanas pēc radīs kādas sekas. Labi, labi… Mazliet vienkāršāk. Ja ir nez no kurienes radusies doma, pārsvarā iniciators ir paziņu foto sociālajos tīklos ar labiem lomiem, ka gribas noprovēt – vai man maz tā cope, par kuru daudzi fano, iet pie sirds, pareizākais solis būtu, ja tiktu apzināti radi, draugi, paziņas un noskaidrots, vai kāds no viņiem nav pieskaitāms pie tiem trakajiem, kuri ceļas sešos un uzkrāvuši plecos pīcku pārnēsājamo somu pazūd vien viņiem zināmā virzienā.

Foto

Uzrunājiet un sarunājiet, lai kādā no reizēm viņi paņem jūs līdzi. Iedod savu makšķeri, palīdz, un tad jau pēc pirmās reizes būs skaidrs, kurai cilvēku kategorijai jūs piederat. Tiem, kuri savu mūžu bada pātagu rokās vairs neņems vai tiem, kuriem, nevis zivīm, būs “āķis lūpā”. Ja pirmajiem, ieguvums būs tāds, ka būsiet sapratis, ko gribat. Baltmaizi vai limonādi. Būs pamēģināts un nebūs izdota nauda nevajadzīgiem “loriņiem”.

Nedoties “uz dullo”, bet vispirms apzināt copes vietas

Ja otrajiem, un ir draugs, tad prasiet, kas un kā, un klausiet. Draugi, labi, ne visi, nemelo. Bet, ja nu tomēr tā situācija ir tāda, ka no apkārtējiem neviens nav pieskaitāms bada pātagu pavēlnieku saimei, bet gribas tā, ka acīs cērtas, tad es ieteiktu sākt ar visparastāko pludiņu makšķeri, netēmējot uz, kā tautā saka, augstajiem plauktiem. Protams, var izmantot sentēvu metodi. Tuvējais krūmājs, šmaugākā lazda, un uz priekšu. Bet, ja tas nav iespējams, nāksies vien doties uz copes veikalu.

Pirms tam būtu jāsaprot, uz kādu ūdens tilpni dosieties. Labs informācijas avots ir Ruduļu Jura sarakstītas grāmatas, kurās uzskaitītas teju visas Latvijas populārākās ūdenstilpnes. Papētam un izlemjam. Rīgā iesācējam, manuprāt, laba iespēja pārbaudīt, vai man ar to zivi ir pa ceļam un, vai man gribas ar to ķēpāties, ir Mangaļsalas mols, no kura vasarā tīri labi var paķert jūras grunduļus.

Iesākumā labāk iztikt bez dārga inventāra

Kad izlemts, kurp dosieties, brauciet uz copes veikalu. Ja kādreiz daudzos pārdevēji bija tādi, kuriem ka tikai iesmērēt to dārgāko preci, tad tagad daudzviet tas ir mainījies. Nekautrējieties viņam teikt, ka esat “zaļš gurķis”. Pastāstiet par iecerēto gala mērķi un lūdziet, lai palīdz nokomplektēt atbilstošo pīcku. Godprātīgs pārdevējs, visticamāk, piedāvās jau nokomplektētu makšķeri iesācējiem, kurai klāt jau attiecīga spole, aukla un kura nemaksā miljonu. Atliks tikai “pielasīt” pludiņu, svinus, āķus, ēsmu… Pirmajā reizē noteikti nevajag nez cik simtus eiro maksājošu makšķeri. NEVAJAG! Par to varēsiet domāt pēc piektās copes reizes. Jo var gadīties, ka pirmajā, otrajā un arī trešajā reizē NEKO NENOĶERSIET. Bet ceturtajā un piektajā – ohohohohoooo!!! Vai arī otrādi. Tikai tad sāciet domāt par inventāra papildinājumu.

Brīdinu! Ja būs āķis lūpā, pēc pirmajiem, jaunajiem pirkumiem jūs no sievas/vīra dzirdēsiet: “kam tev šie štrunti”? Pēc gada šie izteikumi pārtaps nopūtā, bet pēc diviem: “mīļais/mīļā, tev ir jauna makšķere? Kad brauksi iemēģināt? Lai zinu, kad pannu gatavot!” Personīgi man jau ir sešpadsmit pīckas.

Lieka drēbju kārta nekad nenāk par ļaunu

Kas vēl ir svarīgi? Parūpēties par sevi. Atbilstošs apģērbs, aizsardzība pret mošķiem. Ja braucat ar auto, iemetiet tajā papildu drēbju kārtu. Apavus, zeķes, bikses, utt.. Man mašīnā vienmēr ir rezerves siltā jaka un kārtīgs lietus mētelis. Aizsardzība pret odiem. Latvijas veikalos lielākoties var dabūt viena veida izsmidzināmus preperātus, kuri atbaida mazos insektus. Bet ir dzirdēts, ka vīri veikalā nopērk līdzekli pret odiem, uzpūš to sev, un kukaiņi, kā traki, metas virsū cilvēkiem. Izrādās, ka līdzeklis domāts, lai to uzpūš uz netālā krūma un kodēji “tusējas” ap to, neaiztiekot cilvēkus.

Vēl kāds “zelta likums” – neesi cūka! Neatstāj aiz sevis atkritumu kaudzi. Protams, ja neesi mazohists, kuram atgriežoties reiz apmeklētā makšķerēšanas vietā gribas sagriezties uz paša atstātas vai sasistas pudeles lauskas. Savāc aiz sevis, jo kā vēsta sena indiāņu paruna – dabu mēs neesam mantojuši no saviem senčiem. Mēs to esam aizņēmušies no saviem bērniem!

Makšķernieku māņticības

Liec aiz auss, ka makšķerēšana ir arī atpūta. Tas lielos vilcienos būtu par galveno. Pag, nē! Copmaņu māņticība! Bez tās nekur. Nekad nesakiet makšķerniekam – lai tev veicas. Jāsaka – ne asakas! Ja Jums kāds to novēl, nesakiet paldies! Atbildiet: “pie vella!” Un nekad pirms copes neēdiet zivis! Loma nebūs.

Ne asakas!

TOP komentāri

  • Oskars
  • Aigars
    +1 +1 0

    Aigars

    Rakstā nav pateikts par pašu galveno, ka pirms visas šīs padarīšanas ir jāiegādājas Makšķernieku karte !!! un jāizlasa noteikumi, cik daudz un ko un kurā laikā drīkst ķert...un tikai pēc tam visa tā draza,kas tika sarakstīta
  • Jurka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl