Gribi, lai Ziemassvētku atklātnīte nonāk pie adresāta laikus? Uzzini optimālo izsūtīšanas laiku!

Pievienot komentāru

Līdz Ziemassvētkiem vēl trīsarpus nedēļas, taču Latvijas iedzīvotāji pa pastu jau sākuši izsūtīt dāvanas saviem tuviniekiem. Cik laikus pastkartīte vai dāvana būtu jāizsūta, lai tā sasniegtu adresātu līdz svētkiem?

Ziemassvētki pastā sākas vismaz mēnesi agrāk nekā citur. Vietā, kur sūtījumi tiek reģistrēti un šķiroti, ik dienu apstrādā desmitiem tūkstošu paku un vēstuļu. Tuvojoties svētkiem, darbs kļūs vēl saspringtāks.

Ekrānuzņēmumi

Valdis Ilguns, LP Sūtījumu apstrādes piegādes departamenta vadītājs:
Piemēram, dienā mēs apstrādājam vidēji 25 tūkstošus korespondences, bet decembra pīķa dienās tās skaits var sasniegt līdz pat 50 tūkstošus.

Tāpat arī caur pakomātiem pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada sūtītu paku skaits dubultojas. Turklāt sūtījumu ir tik daudz, ka pietrūkst pakomātos esošo skapīšu skaits. Tāpēc var nākties gaidīt rindā.

Oskars Skarnelis, Omniva Latvia pārstāvis:
Ikdienā mums apmēram vidējais dienā nosūtīto paciņu skaits par ap 4000. Tuvojoties svētkiem, šis cipars dubultojas. Pirmssvētku laikā nosūtīto paciņu skaits varētu pieaugt līdz 10 līdz pat 12 tūkstošiem paciņu dienā.

Lai mazinātu iespēju, ka dāvana nesasniegs savu adresātu laikus, īpaši, ja tā ir sūtīta no ārzemēm, pasta darbinieki iesaka jau šobrīd sākt izsūtīt vēstules un pakas un veikt pasūtījumus.

Valdis Ilguns, LP Sūtījumu apstrādes piegādes departamenta vadītājs:
Es teiktu, ka decembra sākums būtu pēdējais brīdis, kad izdarīt izvēli un izvēlēties sūtījumu, it sevišķi, ja tas nāk no ārzemēm. Noteikti, tas aizņems vairākas nedēļas, jo vispirms šie sūtījumi tiek savākti – vai tā būtu Ķīna, Honkonga, Malaizija.

Patiesi iepriecinošā ziņa ir tā, ka mode rakstīt vēstules un pastkartītes ar roku atgriežas. Vismaz pirms svētkiem. Pērnā gada septembrī saņemto un nosūtīto pastkaršu apjoms veidoja nepilnus 86 000 pastkaršu, bet decembrī – jau 108 tūkstošus.

Lai saņēmējs apsveikumu vai dāvanu paciņu saņemtu laikus, būtiski ir norādīt precīzu adresi. Pasta darbinieki atgādina, ka svarīga tās sastāvdaļa ir ne tikai pareizi uzrakstīts ielas nosaukums, mājas vai dzīvokļa numurs, bet arī indekss un atbilstošās nominālvērtības pastmarka.

Lasi vēl