Gribam rast mieru – tā savu izvēli par labu Latvijai pamato bēgļi, kas te jau ieradušies

1 komentārs

Gribam rast mieru – tā savu mērķi ierasties Latvijā pamato pirmās divas patvēruma meklētāju ģimenes, kuras piektdien vēlu vakarā ieradās mūsu valstī no Grieķijas.

Pretēji šonedēļ Latvijas amatpersonu paustajam, ka uz Latviju bēgļi nemaz nevēlas braukt, iekšlietu ministrijā apgalvo, ka abas ģimenes zinājušas par mūsu valsti, gribējušas te ierasties un esot arī ar mieru mācīties latviešu valodu un integrēties Latvijas sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd abas ģimenes dzīvo Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos, un ar medijiem tuvākajās dienās runāt nevēlas.

Viena ir ģimene ar diviem bērniem, kuriem ir divi un četri gadi, un nāk ir no Sīrijas. Otrā – vīrs ar sievu – no nelielās totalitāras Āfrikas valsts Eritrejas, kas tiek dēvēta par Āfrikas Ziemeļkoreju.

Mareks Hoņavko, Valsts robežsardzes Atgriešanas un patvēruma meklētāju lietu nodaļas priekšnieks:

Kā viņi minēja, atrodoties ceturtdien Grieķijā, – šīs personas vēlējās nokļūt tieši Latvijā nevis kaut kur citur, jo viņu mērķis rast mieru. No visām sarunām var saprast, ka šie cilvēki ir diezgan daudz cietuši un viņus interesē miers.

Lai gan Latvija apliecinājusi gatavību dot patvērumu ģimenēm, kurām ir svešvalodu zināšanas, tikai viena no ģimenēm runā angļu valodā.

Ilze Pētersone-Godmane Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre:
Eritreijiešu ģimenē tēvs runā angļu valodā un pēc profesijas saistīts ar viesnīcu menedžmentu, māte ir friziere. Sīriešu ģimenē, kura runā šobrīd tikai arābu valodā, māte ir medmāsa, bet tēvs drēbnieks-dizaineris. Tā ir pamatinformācija, ko mēs par viņiem varam teikt.

No 160 tūkstošiem patvēruma meklētājiem, par kuriem ir politiskā vienošanās, 28 Eiropas savienības valstīs izmitināti aptuveni tikai 400 cilvēku, tāpēc pēc Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres teiktā, tas nav saistīts ar to, ka cilvēki, kuri bēg pārsvarā no kara, negrib braukt uz Latviju.

 

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl