1 komentārs

Ar jaunu sparu aktualizēts jautājums par peldētmācības ieviešanu Latvijas skolās. Pēc pēdējās traģiskās nedēļas nogales, kad Latvijas ūdenstilpnēs noslīka astoņi cilvēki, Latvijas Peldēšanas federācija sākusi parakstu vākšanu par valsts līdzfinansētu peldēšanas stundu.

Šo ideju atbalsta arī daudzu bērnu vecāki, taču Izglītības ministrijā atbild, ka tam būs grūti atrast naudu. Aprēķināts, ka papildus būtu nepieciešams vismaz miljons eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Glābšanas dienestā norāda, ka visbiežākais noslīkšanas cēlonis ir pārgalvība, alkohola reibums, veselības problēmas, arī vecāku nolaidība, nepieskatot savus bērnus. Jau ziņojām, ka svelmainajā sestdienā noslīka seši cilvēki, tostarp 12 gadus veca meitene, bet svētdien ūdens paņēma vēl divu cilvēku dzīvības.

“Statistika liecina, ka Latvijā ik gadu noslīkst milzīgs skaits – 150 līdz 200 –  cilvēku. Šogad līdz šim noslīkuši 54. Mūsu valstī noslīkšana kā nāves cēlonis konstatēts aptuveni piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs,” stāsta Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve.

Latvijas Peldēšanas federācijā uzskata, ka viens no risinājumiem būtu peldētmācības ieviešana visās Latvijas skolās. Peldētmācību, piemēram, otrajām klasēm vajadzētu noteikt kā izvēles priekšmetu. Par obligātu to varētu noteikt tikai tādā gadījumā, ja valstī uzbūvētu vēl vismaz 20 baseinus.

Tomēr Peldēšanas federācija negrasās padoties. Portālā manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšana par peldētmācības ieviešanu skolās. Federācijā aprēķinājuši, ka viena bērna apmācībai nepieciešamais valsts līdzfinansējums būtu 1,42 eiro par vienu nodarbību.

TOP komentāri

  • Peldētājs
    0 0 0

    Peldētājs

    Interesanti, ka LPF ir iesniegusi šo priekšlikumu, bet LPF prezidents PONE pat nav parakstījis, tad kāda jēga mums parakstīties, ja pat augstās amatpersonas šo visu ignorē? KĀRTĒJAIS FUJ LPF!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl