Grausts blakus sagruvušajai Maximai neliek mieru Rīgas domei

Komentāri

Joprojām nav skaidrs kad un vai vispār tiks nojaukta daudzstāvu biroju un dzīvojamā ēka Zolitūdē. Nams tieši blakus sagruvušajam lielveikalam Maxima piektdien pasludināts par graustu, taču pats par sevi šis lēmums vēl neko nenozīmē.

Nams Priedaines ielā 20 šobrīd ir vienīgā liecība, kas palikusi no pusotru gadu senās traģēdijas. Sagruvušais veikals ir demontēts, apakšzemes autostāvvieta ir tukša, laukumu klāj betons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas domes Īpašuma departamentā šodien beidzot tika publiskots ilgi gaidītais daudzstāvu ēkas tehniskais atzinums. Tajā minēts – šobrīd ēka cilvēkus neapdraud, taču tas var notikt, sākot to lietot.

Saskaņā ar tehnisko slēdzienu jau šobrīd, vēl nesagaidot savus pirmos īrniekus, ēkas nolietojums pielīdzināms 70%. Tas bija pietiekams iemesls, lai Rīgas domes Īpašuma departaments to pasludinātu par A kategorijas graustu.

Teorētiski, ieguldot milzīgus līdzekļus, konstatētos trūkumus var novērst. Ēkas īpašniekiem šobrīd nav pienākuma to nojaukt, lai gan pašvaldība uzskata, ka tas būtu vienīgais loģiskais risinājums.

“Emocionāli, mēs negribam tur redzēt “sakārtotu” māju. Mēs gribam redzēt “sakārtotu” laukumu. No morālā viedokļa biznesa tur nebūs, nesakām, ka vajag nojaukt. Bet vajag būt arī ļoti uzmanīgiem ar izteicieniem, lai nebūtu vairāku gadu tiesas darbi, tāpēc gaidām priekšlikumu par turpmāko rīcību,” teic Oļegs Burovs Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs.

Variants, kuru maija vidū neizziņotā sarunā ēkas īpašniekiem piedāvājis Nils Ušakovs, ir noslēgt maiņas darījums pret zemi citā pilsētas vietā. Nākamais sarunu raunds atlikts līdz augustam. Ja līdz šim brīdim nebūs abpusēji pieņemama risinājuma, ēkai var tik piemērota paaugstināta nodokļa likme.

Skaties video:

Lasi vēl