Graudkopji var uzelpot – valsts piešķir sešus miljonus sliktās ražas dēļ

1 komentārs
Graudkopji var uzelpot – valsts piešķir sešus miljonus sliktās ražas dēļ
LETA

Valdība papildus piešķīrusi sešus miljonus eiro zaudējumu segšanai, ko graudu audzētājiem radījusi sliktā raža.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs skaidroja, ka atbalsta finansējumā graudkopjiem nākamā gada valsts budžetā bija atvēlēti 13 miljoni eiro. Tomēr, ņemot vērā, ka graudkopjus piemeklējusi slikta raža, ministrija izvēlējusies daļu šīs naudas izmaksāt jau šogad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāts, kas tad notiks, ja raža būs slikta arī nākamgad, ministrs atbildēja, ka risinājumi tiks meklēti tad.

Zemkopības ministrija izrēķinājusi, ka kopumā graudu nozares uzņēmumi šajā sezonā nopelnījuši par 54 miljoniem eiro mazāk nekā iepriekš. Tas skaidrojams gan ar graudu cenas kritumu pasaules tirgos, gan slikto ražu Latvijā. Vasaras sākums bija neierasti sauss, savukārt ražas novākšanas laiks bija ļoti lietains, tādēļ graudaugu kopraža Latvijas laukos bija par 17% mazāka nekā pagājušogad.

TOP komentāri

  • kooperators
    0 0 0

    kooperators

    Vajag dibināt fondu, kurā graudkopji maksā iekšā daļu no savas peļņas kad cenas ir augstas. Kad cenas ir zemas un raža ir slikta, tad var ņemt āra pabalstus. Tad nebūs jāiegrābjas valsts budžetā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl