Komentāri

Izgāzies grandiozais E-veselības projekts, tā secinājusi Valsts kontrole. Projektam, kam būtu jāsāk darboties no jaunā gada, iztērēti 14,5 miljoni eiro, taču neviens no plānotā 31 pakalpojuma nedarbojas un iedzīvotājiem nav pieejams.

Turklāt pastāv risks, ka no nodokļu maksātāju naudas var nākties atmaksāt vairāk nekā 11 miljonus eiro, kas projektā ieguldīti no Eiropas fondu līdzekļiem, norāda Valsts kontrole. Projekta izgāšanos atzīst arī Veselības ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrija apstiprinājusi, ka no šā gada oktobra būs pieejama neliela daļa pakalpojumu, piemēram, e-receptes un darbnespējas lapas. Turklāt ministrija projektam prasīs papildu Eiropas fondu līdzekļus 36 miljonu eiro apmērā.

Kamēr valsts jau deviņus gadus cenšas ieviest E-veselības sistēmu, tikmēr paciente Vija Svirkova, kura sirgst ar sirds slimību, nesaprot, kāpēc viņai joprojām jāmēro ceļš līdz ģimenes ārstam, lai pieteiktos analīzēm vai saņemtu medikamentu receptes. “Kamēr tur tieku klāt, izstāvu rindu, visur jau jāstāv rindā, nekur jau tu bez rindas netiec. Tikai rindas, rindas, rindas un vairāk nekā,” viņa saka.

Sieviete vēlētos saņemt savas medikamentu receptes elektroniskajā vidē.

E-veselības sistēmai, kam būtu krietni jāatvieglo Vijas Svirkovas un tūkstošiem citu Latvijas pacientu dzīvi, iztērēti jau 14,5 miljoni eiro. Bija plānots, ka izmantojot E-veselības pakalpojumu, iedzīvotāji varētu internetā pierakstīties pie ārsta, saņemt norīkojumu pie speciālista, noformēt slimības lapu, datorā iepazīties ar savu analīžu un izmeklējumu rezultātiem. Projekta ieviešanas termiņš vairākkārt pagarināts, un pašlaik joprojām nedarbojas neviens no 31 plānotā pakalpojuma. Projektu izvērtējusi Valsts kontrole un secinājumi nav iepriecinoši.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl