Gobzems: Maxima nevēlas maksāt kompensāciju par sava darbinieka nāvi; uzņēmuma attieksme ir ciniska

3 komentāri
Gobzems: Maxima nevēlas maksāt kompensāciju par sava darbinieka nāvi; uzņēmuma attieksme ir ciniska
LETA

Atvērts, labs cilvēks, lūgšanu cilvēks, labo darbu cilvēks, reizēm apmaldījās un neprata atrast pareizo risinājumu. Ticēja, cerēja, mīlēja. Šādi Maxima kasieri Ēriku Čerņenoku atceras viņa sieva Daiga. Ēriks mira savā darbavietā – pie kases. Maxima traģēdijā dzīvību zaudēja arī biznesmenis, vieglatlēts Valērijs Mizula. Abu šo cilvēku radinieki vērsās tiesā, lai piedzītu kompensāciju par savu tuvinieku nāvi, un šodien tiesa pasludināja spriedumu.

Kopsummā tuvinieku prasība daļēji apmierināta 300 000 eiro apmērā. Savukārt cietušās Oksanas Vilsones prasību tiesa noraidīja. Maxima Latvija, visticamāk, spriedumu pārsūdzēs.

Tikmēr prasības iesniedzēju pārstāvis spriedumu uztver ar divējādām jūtām – no vienas puses, ir gandarījums, ka tiesa principiāli atzinusi uzņēmumu atbildību notikušajā, taču summa par cilvēku dzīvībām ir nožēlojami maza. Kopumā par 54 izdzēstajām dzīvībām tuvinieki vēlas saņemt 142 miljonus eiro, kas sākotnēji bija aprēķina kā simboliska summa – 100 miljoni latu.

Foto

Savukārt advokāts Aldis Gobzems akcentē, ka uzņēmuma Maxima nevēlēšanās maksāt kompensāciju pat sava darbinieka tuviniekiem ir spilgts piemērs uzņēmuma ciniskajai attieksmei pret cilvēka dzīvību.

Jau ziņots, ka šonedēļ tiesa sāka skatīt arī Zolitūdes traģēdijas krimināllietu, taču juridisko un birokrātisko pinekļu dēļ sēde tika pārcelta uz nākamo gadu.

Video