Komentāri

Glābšanas dienesti piektdien, 13. oktobrī, satraukti ziņoja par statistiku, ka pārāk daudz bērnu šogad cietuši un gājuši bojā dažādos nelaimes gadījumos.

Arī situācijās, no kurām varēja izvairīties, ja bērniem vai pieaugušajiem būtu bijušas attiecīgās prasmes reaģēt vai apslāpēt pārgalvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts policija spiesta atzīst, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, diemžēl šogad nav samazinājies to bērnu skaits, kas cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem. Kopumā tie ir 270 bērni.

Arī ātrās palīdzības dienesta speciālisti satraukti, ka šogad līdz septembrim jau vairāk nekā 5 tūkstoši bērnu cietuši dažāda smaguma nelaimes gadījumus, bet vidēji ik dienas nopietnas traumas gūst 18 bērni. Zīmīgi, ka vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem zēniem ir divas reizes lielāks traumatisms nekā meitenēm.

Savukārt par elektrodrošību atbildīgie uzsver vecāku atbildību. Visbiežāk bērni gūst elektrotraumas nevis no pārgalvīgas piekļūšanas elektrības vadiem un sadales skapjiem, bet gan tieši savās mājās, nepareizi lietojot elektroiekārtas.

Lai kaut nedaudz bērnos celtu zināšanu līmeni par iespējām izvairīties no nelaimes gadījumiem, katru gadu Latvijā 7. un 8. klašu skolēniem notiek visu glābšanas dienestu rīkotas sacensības un mācības.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl