Glābšanas dienesti satraukti par bērnu pārgalvību. Bērnu traumatisms – lielāks nekā pērn

Komentāri

Glābšanas dienesti piektdien, 13. oktobrī, satraukti ziņoja par statistiku, ka pārāk daudz bērnu šogad cietuši un gājuši bojā dažādos nelaimes gadījumos.

Arī situācijās, no kurām varēja izvairīties, ja bērniem vai pieaugušajiem būtu bijušas attiecīgās prasmes reaģēt vai apslāpēt pārgalvību.

Valsts policija spiesta atzīst, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, diemžēl šogad nav samazinājies to bērnu skaits, kas cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem. Kopumā tie ir 270 bērni.

Arī ātrās palīdzības dienesta speciālisti satraukti, ka šogad līdz septembrim jau vairāk nekā 5 tūkstoši bērnu cietuši dažāda smaguma nelaimes gadījumus, bet vidēji ik dienas nopietnas traumas gūst 18 bērni. Zīmīgi, ka vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem zēniem ir divas reizes lielāks traumatisms nekā meitenēm.

Savukārt par elektrodrošību atbildīgie uzsver vecāku atbildību. Visbiežāk bērni gūst elektrotraumas nevis no pārgalvīgas piekļūšanas elektrības vadiem un sadales skapjiem, bet gan tieši savās mājās, nepareizi lietojot elektroiekārtas.

Lai kaut nedaudz bērnos celtu zināšanu līmeni par iespējām izvairīties no nelaimes gadījumiem, katru gadu Latvijā 7. un 8. klašu skolēniem notiek visu glābšanas dienestu rīkotas sacensības un mācības.

Lasi vēl