Komentāri

Glābšanas dienesti piektdien, 13. oktobrī, satraukti ziņoja par statistiku, ka pārāk daudz bērnu šogad cietuši un gājuši bojā dažādos nelaimes gadījumos.

Arī situācijās, no kurām varēja izvairīties, ja bērniem vai pieaugušajiem būtu bijušas attiecīgās prasmes reaģēt vai apslāpēt pārgalvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts policija spiesta atzīst, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, diemžēl šogad nav samazinājies to bērnu skaits, kas cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem. Kopumā tie ir 270 bērni.

Arī ātrās palīdzības dienesta speciālisti satraukti, ka šogad līdz septembrim jau vairāk nekā 5 tūkstoši bērnu cietuši dažāda smaguma nelaimes gadījumus, bet vidēji ik dienas nopietnas traumas gūst 18 bērni. Zīmīgi, ka vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem zēniem ir divas reizes lielāks traumatisms nekā meitenēm.

Savukārt par elektrodrošību atbildīgie uzsver vecāku atbildību. Visbiežāk bērni gūst elektrotraumas nevis no pārgalvīgas piekļūšanas elektrības vadiem un sadales skapjiem, bet gan tieši savās mājās, nepareizi lietojot elektroiekārtas.

Lai kaut nedaudz bērnos celtu zināšanu līmeni par iespējām izvairīties no nelaimes gadījumiem, katru gadu Latvijā 7. un 8. klašu skolēniem notiek visu glābšanas dienestu rīkotas sacensības un mācības.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl