Komentāri

Ja par drošību krastā un tā tuvumā rūpējas glābēji inspektori, tad tālāk no krasta visa atbildība par ūdens satiksmes drošību gulstas uz kontroles grupas pleciem. Viņiem ir jākontrolē rūpnieciskā zveja, jāpārbauda makšķernieku dokumenti un glābšanas līdzekļu aprīkojums. Skaties video, kā tas notiek?

Ūdens satiksmes kontroles grupai ir jādodas palīgā dažādās situācijās. Piemēram, maija sākumā kāds makšķernieks, stāvot ūdenī, nespēja izkļūt atpakaļ krastā, jo viņam aiz muguras meldros bija izcēlies ļoti bīstams ugunsgrēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patruļas laikā kopā ar LNT filmēšanas grupu tika pārbaudīti dokumenti trīs makšķerniekiem. Visi norāda, ka ar lomu Ķīšezerā šogad pagaidām neveicas. Savukārt ar patruļas grupas dežurēšanu ūdeņos gan ir apmierināti.

Patruļas darbs Ķīšezerā:

Problēma – nelielais atalgojums glābējiem

 

Pērn Rīgas pludmalēs bija ievērojams glābēju trūkums. Viens no būtiskākajiem iemesliem tam bija zemais atalgojums – aptuveni 500 eiro pēc nodokļu nomaksas. Šogad atalgojums palielināts, un vismaz visās Rīgas oficiālajās pludmalēs ir pietiekams glābēju skaits.

Bieži glābējiem ir jāsniedz pirmā palīdzība atpūtniekiem, kā arī jāsteidzas palīgā vecākiem, kuri pludmalē ir pazaudējuši savus bērnus. Siltās dienās vienlaikus mēdz pazust pat divi bērni. Uz ūdens visbiežāk palīdzība ir nepieciešama motorlaivas vadītājiem, kuriem pēkšņi pārstājis darboties dzinējs vai salūzuši airi.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl