Glābēji uzsver, cik svarīgas darbā ir tehnoloģijas

Komentāri
Glābēji uzsver, cik svarīgas darbā ir tehnoloģijas

”Moderno tehnoloģiju izmantošana katastrofu pārvaldīšanā var sekmēt cilvēku, tajā skaitā invalīdu, iespējas saņemt informāciju par to, kas ir noticis un kāda ir nepieciešamā rīcība, kā arī sniegt informāciju par savām vajadzībām,” konferencē Informācijas tehnoloģijas – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai akcentēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

”Lai samazinātu katastrofas radītās sekas, nozīmīga ir informēšana un izglītošana. Šajā jomā svarīgi atcerēties, ka cilvēki ar invaliditāti informāciju nevar iegūt tradicionālā veidā – lasot, dzirdot vai redzot, līdz ar to glābšanas dienestiem un citām institūcijām jāparedz iespēja izveidot un nodot informāciju audio formātā, viegli lasāmā valodā vai zīmju valodā,” tika akcentēts konferencē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušajās brīvdienās notikušās konferences mērķis – veidot vienotu cilvēku ar invaliditāti izpratni par IT risinājumu nozīmību dzīves kvalitātes uzlabošanai un iespējamiem pieejamības risinājumiem.

Diskusiju sesijā par ES Digitālo Dienaskārtību, kas ir noteikta kā viena no Latvijas prezidentūras vispārējām prioritātēm, uzstājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta civilās aizsardzības eksperts Ivars Nakurts.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl