Komentāri

Ogu un sēņu laikā vai ik dienu glābēji steidz palīgā cilvēkiem, kuri ir apmaldījušies mežā, jo kārē pēc dabas veltēm paši par savu drošību piemirsuši.

Visbiežāk, izmantojot gaismas un skaņas signālu, glābējiem izdodas norādīt pareizo virzienu izejai no meža. Tā šonedēļ divas draudzenes no meža nav varējušas izkļūt, pat palīgā ņemot navigācijas iekārtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn visa gada laikā purvos un mežos tikuši izglābti 70 apmaldījušies cilvēki. Šogad palīdzība sniegta jau teju 30 iedzīvotājiem.

Glābēju ieteikumi, dodoties mežā:

Informēt piederīgos par saviem plāniem, ņemt līdzi pilnībā uzlādētu telefonu, kabatas lukturīti, ja uznāk tumsa, svilpi, lai pats padotu skaņas signālu, tāpat jāpievērš uzmanība apģērbam, lai tas pasargātu ne vien no čūsku un ērču kodumiem, bet, lai būtu viegli pamanāms, – spilgts un košs.

Tāpat jāparedz, ka var uznākt lietus, aukstums – kas siltāks apģērbā noderēs. Jābūt līdzi ūdenim, ēdienam. Enerģijai pietiktu pat ar šokolādi. Un noteikti pievērst uzmanību apkārtnei – zīmīgiem kokiem, ceļiem, dzelzceļam, mājām, kas apmaldīšanās gadījumā var būt labi orientieri.

Tāpat jāseko līdzi laikam un noteikti mežā nepalikt līdz tumsai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl