Komentāri

Ogu un sēņu laikā vai ik dienu glābēji steidz palīgā cilvēkiem, kuri ir apmaldījušies mežā, jo kārē pēc dabas veltēm paši par savu drošību piemirsuši.

Visbiežāk, izmantojot gaismas un skaņas signālu, glābējiem izdodas norādīt pareizo virzienu izejai no meža. Tā šonedēļ divas draudzenes no meža nav varējušas izkļūt, pat palīgā ņemot navigācijas iekārtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn visa gada laikā purvos un mežos tikuši izglābti 70 apmaldījušies cilvēki. Šogad palīdzība sniegta jau teju 30 iedzīvotājiem.

Glābēju ieteikumi, dodoties mežā:

Informēt piederīgos par saviem plāniem, ņemt līdzi pilnībā uzlādētu telefonu, kabatas lukturīti, ja uznāk tumsa, svilpi, lai pats padotu skaņas signālu, tāpat jāpievērš uzmanība apģērbam, lai tas pasargātu ne vien no čūsku un ērču kodumiem, bet, lai būtu viegli pamanāms, – spilgts un košs.

Tāpat jāparedz, ka var uznākt lietus, aukstums – kas siltāks apģērbā noderēs. Jābūt līdzi ūdenim, ēdienam. Enerģijai pietiktu pat ar šokolādi. Un noteikti pievērst uzmanību apkārtnei – zīmīgiem kokiem, ceļiem, dzelzceļam, mājām, kas apmaldīšanās gadījumā var būt labi orientieri.

Tāpat jāseko līdzi laikam un noteikti mežā nepalikt līdz tumsai.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl