Glābēji mācās palīdzēt cilvēkiem, kas cietuši pēc ēku sagrūšanas

0 Komentāru
Glābēji mācās palīdzēt cilvēkiem, kas cietuši pēc ēku sagrūšanas
Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils novada Kalkūnes pagastā norisinās Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības, vēsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Elīna Jurēvica. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Lietuvas glābšanas dienestu darbinieki pilnveido savas prasmes un savstarpējo sadarbību ēku sagrūšanas gadījumos.

Mācību pirmajā dienā norisinājās teorētiskās mācības, kurās tiks veikta instruktāža abu valstu glābšanas dienestu darbiniekiem par pareizu rīcību ārkārtas situācijās, tostarp ēku sagrūšanas gadījumos ar daudz cietušajiem.

Mācību otrajā dienā, šodien, 22. augustā, zināšanas tika izmantotas praktiskās mācībās, kur atbilstoši scenārijam norobežotā mācību teritorijā tiks imitēts ēkas sagruvums ar vairākiem cietušajiem ar dažādām traumām. NMPD uzdevums sadarbībā ar Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru bija nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem negadījuma vietā, savukārt VUGD glābēji sadarbībā ar Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem veica glābšanas darbus.

0 Komentāru