Glābēji līgotājus aicina neaizmirst par piesardzību, policija sola masveida reidus

0 Komentāru

Arī šajos Jāņos glābēji gatavojas intensīvam darba cēlienam, bet policija sola ķert dzērājšoferus un rīkot ātruma kontroles reidus.

Tikmēr ugunsdzēsēji un mediķi iedzīvotājus aicina līgotājus ievērot elementārus piesardzības pasākumus – nepeldēties dzērumā, uzmanīgi rīkoties ar uguni, kā arī pieskatīt bērnus. Lai atgādinātu par drošības pasākumiem, atbildīgie dienesti trešdien, 21. jūnijā, rīkoja kopīgu preses konferenci.

Pārgalvīga peldēšana pērnajos Jāņos paņēma 4 cilvēku dzīvības, bet 5 peldētāji tika izglābti. Pieredze liecina, ka Līgosvētkos ugunsdzēsējiem izbraukumu skaits atkarīgs no laikapstākļiem – ja ir karsts, tad biežāk jāsteidz palīgā uz ūdens, savukārt aukstā laikā jādzēš pārkurinātas pirtis un aizdegušies šķūnīši.

Ieteikums no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) puses ir izvēlēties ugunskura vietu drošā attālumā no ēkām, konstrukcijām, dažādām būvēm.

Viktors Gorovenko
NMPD brigādes ārsts reanimatologs

Katru gadu ir vismaz 30 gadījumi, kad cilvēki Jāņos gūst plašus dzīvībai bīstamus apdegumus. Lietojiet alkoholu ar mēru, pieskatiet bērnus – ūdens un uguns viņus vilina.

Līgosvētkos izplatīta ir arī aizrīšanās ar gaļu, tāpēc iedzīvotājiem svarīgi atcerēties elementārākos glābšanas paņēmienus.

Haralds Lučkovskis
NMPD galvenais speciālists pirmās palīdzības jautājumos

Cik cilvēku izglābsim, tik labāk dzīvosim. Katra cilvēka dzīvība ir vērtīga. Šajā gadījumā galvenais ir nenobīties un darīt, nevis domāt blakus lietas.

Līgosvētki būs intensīvs darba cēlies arī policijai. Tā sola būt gan uz valsts galvenajiem autoceļiem, gan lauku nomalēs. Satiksmes dalībniekiem ir jārēķinās ar masveida reidiem, kā allaž prioritāte ir dzērājšoferi. Otra prioritāte būs atļautais braukšanas ātrums.

Tāpat Līgosvētku svinētāji aicināti noskaidrot precīzu svinību vietu, lai nelaimes gadījumā spētu to operatīvi paziņot glābējiem. Šajā ziņā var lieti noderēt telefonu lietotne “Eveselības punkts”.

0 Komentāru