Glābēji ceturtdien steigušies uz vairāk nekā 300 izsaukumiem par vēja postījumiem

0 Komentāru

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagājušajā diennaktī kopumā saņēmis vairāk nekā 300 izsaukumu par vēja radītajiem postījumiem.

Kā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola, lielākā daļa izsaukumu saņemti Rīgā un Pierīgā.

“Šoreiz raksturīgi ir tas, ka koki krituši ne tikai uz ceļa braucamās daļas, bet uz automašīnām, bojājuši ēku konstrukcijas, bija pat gadījums, kad koks bija iegāzies veikala ieejas durvīs. Par laimi, esam iztikuši bez cietušajiem,” informē Vītola.

Stiprākās vēja brāzmas ceturtdien reģistrētas Rīgā – 23 m/s pilsētas centrā, 24 m/s Daugavgrīvā un 26 m/s Kundziņsalā. Arī Ventspils ostā ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprinājās līdz 25 m/s. Valsts lielākajā daļā vēja brāzmu spēks bija mazāks par 20 m/s.

Atbilstoši Boforta skalai vējš nesasniedza vētras spēku, bet ceturtdien kritušo koku skaits varētu būt līdzīgs kā pēdējā vētrā, kas Latvijā plosījās šā gada 12.-13. martā. Lielie vēja postījumi skaidrojami ar to, ka koki ir lapoti, stiprs vējš pūta ilgstoši un no ziemeļrietumiem. Visbiežāk stiprs vējš pūš no rietumiem vai dienvidrietumiem, mazāk skarot Latvijas blīvāk apdzīvoto daļu – Rīgu un Pierīgu.

Kāds laiks būs nākamnedēļ? Uzzini sinoptiķu prognozi! 

Piektdienas rītā ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās vietām valstī – galvenokārt piekrastē – vēl sasniedz 15-18 metrus sekundē (m/s), liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

0 Komentāru