Glābēji bērniem atgādina būt uzmanīgiem vasaras brīvlaikā

0 Komentāru
Glābēji bērniem atgādina būt uzmanīgiem vasaras brīvlaikā
Foto: LETA

Skolēniem šī ir vasaras brīvlaika pirmā diena, bet pirms mesties trīs mēnešus ilgajos piedzīvojumos, operatīvie glābšanas dienesti akcentē daudzos riskus, kas var ietekmēt bērnu fizisko un garīgo veselību un pat dzīvību.

Lai sasniegtu pēc iespējas vairāk dzirdīgu bērnu ausu, šodien Esplanādē policija, mediķi, ugunsdzēsēji un citi ar glābšanas darbiem saistītie rādīja paraugdemonstrējumus, kā izvairīties no nelaimes situācijām. Policija sevišķi uzsvēra nedošanos līdzi svešiem cilvēkiem, un arī bērnu vecākiem šis ir viens no lielākajiem satraukumiem par riskiem brīvlaikā.

”Noziedzība ir palielinājusies, sodītie cilvēki staigā brīvībā, kā zināms, arī pedofili staigā un biedē bērnus un piedāvā konfektes, par to arī ir bail. Ir silts laiks, un bērni lielāko dienas daļu pavada ārā, nu ir bail par to,” tā par drošību izsakās Svetlana, kas uz pasākumu bija ieradusies ar savu atvasi.

Taču katram bērnam risks sākas jau ar mobilajā telefonā pieslēgto internetu un sociālo tīklu un iepazīšanās aplikācijām.

”Tur iepazīstas ar nepazīstamiem cilvēkiem, kuri, izliekoties par viņu draugiem, pēc tam veic dažādus likumpārkāpumus, vai nu izkrāpj naudu vai uzaicina uz tikšanos, un tad jau nereti mēs saskaramies ar darbībām, kas robežojas ar netiklām darbībām,” skaidro Valsts Policijas prevencijas vadības nodaļas priekšnieks  Andis Rinkevics

Savukārt policijas kinologi un suņi gatavi tvarstīt brīvdabas koncertus apmeklējošos narkotiku dīlerus un vecāko klašu skolēnus, kuri aizrāvušies, piemēram, ar marihuānas smēķēšanu.

”Vasarā, kad jaunieši dodas uz festivāliem atpūsties, diemžēl viņi to saista ar narkotisko vielu lietošanu, un tāpēc pastiprināti tiek iesaistīti Valsts policijas darbinieki, kinologi, lai samazinātu šo risku, kad jaunieši lieto narkotiskās vielas,” skaidro Valsts policijas inspektore, kinoloģe Gunta Šabanova.

Liela problēma katru skolēnu vasaras brīvlaiku ir alkohola lietošana, kad arvien jaunāki bērni liek pudeles pie lūpām, un sevišķi riskanti, ja tas ir pie ūdenstilpnēm.

Atkārtot sirds masāžu un mākslīgo elpināšanu kā pirmo palīdzību pēc slīkšanas mediķu pavadījumā šodien jo sevišķi vēlējās bērnu vecāki. Taču prasmes ir vitāli svarīgas arī skolēniem, jo līdz ātrās palīdzības atbraukšanai tās var glābt dzīvību.

”Tas ir ļoti svarīgi zināt, ja es gribu saglabāt, kāda cilvēka dzīvi. Mēs brauksim uz jūru un man ir jāpieskata bērniņš un jāzina, kas jādara,” skaidro rīdziniece Alīna, ”katru skolēnu vasaras brīvlaiku slimnīcās ar dažādām traumām nonāk vairāk nekā pieci tūkstoši bērnu, bet aptuveni desmit noslīkst.”

Apzinoties, ka brīvlaikā bērni iet bojā arī automašīnu avārijās, šodien Esplanādē bija arī ātruma trieciena simulators, lai bērni saprastu, cik nozīmīga loma ir drošības jostām.

Taču īstu nervu spriedzi piedzīvoja kāds vīrietis no skatītāju vidus, kurš labprātīgi pieteicās izciest policijas suņu uzbrukumu speciālajā kostīmā.

0 Komentāru