Komentāri
Glābēji ar paraugdemonstrējumiem aicina neaizmirst par drošību uz ledus
FOTO: LETA

Līdz ar ziemīgajiem laika apstākļiem, arvien aktīvāk uz ledus steidz kāpt bļitkotāji. Tas nebūt neiepriecina glābšanas dienestus. Viņiem šis laiks līdz pavasarim ir saspringta darba pilns. Katru gadu ledū ielūzt neuzmanīgi cilvēki, kuri lielākoties nezina, kā glābt savas, un citu nelaimē nonākušo cilvēku dzīvības. Lai uzskatāmi parādītu, kā tiek glābti ledū ielūzuši cilvēki, glābēji Ķīšezera krastā sarīkoja vērienīgus paraugdemonstrējumus.

Netālu no glābēju ierīkotās paraugdemonstrējumu vietas, makšķerē bariņš bļitkotāju – tieši šie ziemas prieku baudītāji sagādā glābējiem vislielākās galvassāpes, jo riskējot ar dzīvību bieži vien rāpjas uz ļoti plāna ledus. Cilvēka dzīvību var izglābt pavisam vienkārša ierīce , ko ikviens var izgatavot mājas apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ieraugot ledū ielūzušu cilvēku, nekavējoties jāzvana uz 112. Nekādā gadījumā nevajag mēģināt skriet viņam palīgā – tas var beigties letāli.

Glābēju ikdiena ir skarba. Lielākoties ledū ielūzušos cilvēkus no ūdens izvelk jau mirušus.

Sarežģītākajos gadījumos ielūzušajiem palīgā steidz bruņoto spēku helikopters, kura komanda šodien sniedza paraugdemonstrējumus.  

2011. gadā Latvijas vārds izskanēja pasaules medijos, jo uz atdalījušās ledus gabala pie Jūrmalas jūrā dreifēja simtiem bļitkotāju. Toreiz neviens necieta. Bļitkotājus nocēla ar helikopteri un kuģiem. Daudzi no ledus kāpa nelabprāt, jo negribēja atstāt jūrā savu bļitkošanas ekipējumu.

Šoziem noslīcis viens cilvēks – decembrī zem ledus pakļuvis bļitkotājs. Glābēji  lēš, ka vairāk darba būs uz pavasara pusi, kad ledus kusīs, kļūs arvien trauslāks, tomēr zemledus makšķernieku interesi par zivīm tas parasti nebūt nemazina.

Lasi vēl