Ģirģens un policijas amatpersonas apseko Uzvaras parku

6 komentāri
Ģirģens un policijas amatpersonas apseko Uzvaras parku
PAULA ČURKSTE, LETA

Svētdien, 9.maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks un citas policijas amatpersonas klātienē Uzvaras parkā, kur tradicionāli pulcējas 9.maija svinētāji, pārliecināsies par dienestu gatavību uzraudzīt kārtību.

Iepriekš jau vēstīts, ka Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju un citiem dienestiem gatavi darbam visā Latvijas teritorijā pēc iepriekš izstrādāta speciāla sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāna.

Tāpat iekšlietu ministrs un Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, nepulcēties un ievērot valstī noteiktās drošības prasības un ierobežojumus.

Jau ziņots, ka Valsts policija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā.

Iedzīvotāji tiek aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa. Ziedus līdz piemineklim aiznes ”Rīgas mežu” darbinieki.

No rīta pie pieminekļa sanākuši daži simti cilvēku. Sanākuši pauž neapmierinātību par to, ka paši nevar aiznest ziedus līdz piemineklim, taču nekādi konflikti ar policiju pagaidām neveidojas.

Piemineklis ir iežogots ar dzeltenajām policijas barjerām, kas izvietotas gar Bāriņu ielu un Uzvaras bulvāri, kā arī virzienā no slēpju nomas mājas pāri parkam līdz Bāriņu ielai.

Piemineklim iespējams tuvoties tikai no Bāriņa ielas un Uzvaras bulvāra stūra. Sanākušie cilvēki sastājušies rindā un gaida savu kārtu, lai noliktu ziedus uz galdiem. Policija kontrolē cilvēku plūsmu.

Atsevišķi cilvēki pauda neapmierinātību, ka Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā slēgtas sabiedriskā transporta pieturas, tādēļ līdz piemineklim nākas mērot tālāku ceļu.

Uzvaras parka tuvumā esošajās ielās ir ierobežota transportlīdzekļu kustība, tostarp arī apstāšanās un stāvēšana.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, policija aicina iedzīvotājus svētdien nedoties pie pieminekļa Uzvaras parkā.

6 komentāri