Ginekoloģe: Ir pacientes, kuras ir stāvoklī, bet smēķēt tomēr nevar atmest

2 komentāri

Ginekoloģei un dzemdību speciālistei Ditai Baumanei-Auzai ir pacientes, kuras ir stāvoklī, taču smēķēšanu nevar atmest, – tik stiprs esot ieradums. Ja dakterei kļūst zināms, ka topošā māmiņa smēķē, viņa obligāti tiek brīdināta par smēķēšanas kaitīgumu, jo tas ietekmē ne tikai māmiņas, bet arī paša bērna veselību. 

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – spraigas diskusijas sabiedrībā izraisījusi ideja – ar likuma spēku aizliegt smēķēt grūtniecēm. Saeimā jau divas atbildīgās komisijas gan pagaidām noraidījušas šādus likuma grozījumus, tomēr ārsti uzskata, ka pamats nopietnam satraukumam ir.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Precīzu skaitļu, cik grūtnieču Latvijā smēķē, nav, taču zināms, – mūsu valstī smēķē piektdaļa sieviešu.

Dita Baumane-Auza ginekoloģe, dzemdību speciāliste:

Jāsaka, – ļoti skumji un esmu sarūgtināta šādos gadījumos, bet patiešām bērni tad piedzimst gan ar mazāku svaru, gan arī hipoksijas pazīmēm. Bērniņš grūtniecības laikā pietiekami nesaņem skābekli, nesaņem pietiekami barības vielas, viņš var piedzimt ātrāk par noteikto laiku.

LNT Ziņu aptaujātajiem iedzīvotājiem domas par iniciatīvu ar likumu aizliegt grūtniecēm smēķēt dalās.

“Tā ir katra cilvēka brīva izvēle, ja sieviete grib pīpēt, tā ir viņas izvēle. Viņi labāk būtu nodarbojušies ar valstiskām problēmām, nevis domātu par muļķībām,” uzskata Renārs.

Tikmēr kāda cita LNT Ziņu sastapta sieviete Jadviga uzskata: “Pirmām kārtam cilvēkam pašam jāapzinās, ka to nedrīkst darīt, jo tā ir tāda lieta, ko cilvēkiem pašiem jāsaprot. Taču, ja nesaprot, tad sabiedrībai jāpalīdz.”

Pagaidām iniciatīva ar likumu liegt grūtniecēm smēķēt ir noraidīta, jo, kā norāda tiesībsargs Juris Jansons, nav skaidrs, kā šīs normas ievērošanu būtu iespējams kontrolēt.

Juris Jansons, tiesībsargs:

Pēc kādām tad pazīmēm policistam… vai viņš var konstatēt, vai sievietei jājautā, vai viņa ir grūtniece vai izziņa jāuzrāda? Protams, ka tas ir absurds. Tas, ka jācīnās pret smēķēšanas sērgu, tas ir noteikti.

Tiesībsargs uzskata, ka šajā jautājumā jāievēro samērīguma princips un tad jādomā par cita veida ierobežojumiem – piemēram, tabakas izstrādājumu aprites ierobežojumiem. Viņaprāt, prātīgāk būtu sākt ar to, ka cigaretes nebūtu iespējams nopirkt nakts laikā.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Esmu smēkēšanas pretiniece vispār, bet šajā gadijumā man ir komentāri-deputāti, pirms kaut ko aizliedz citiem, aizliedz to ari sev, skat. pipētava Saeimas namā bieži apmeklēta, par topošajām māmiņām pipētājām-skuķīši tīņi nopīpējas, pēc gadiem ar raditajiem slimajiem bērniniem skrien un sūdzas par "sliktajiem" ārstiem, kas nelaimigos nespēj izārstēt.Ko darit, nezinu, pati strādāju skolā, esmu cinijusies ar siko pīpmanu bariem, kurus gan lielo vairumu vinu vecāki ir aizstāvējuši pret skolotāju "launumu un patvaļu" pret nabaga bērniem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl