Komentāri
12% iedzīvotāju savas ģimenes labklājību vērtē kā labu
FOTO: LETA

Savas ģimenes pašreizējo materiālo stāvokli kā labu septembrī vērtēja 12% iedzīvotāju, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti. Tas ir pieaugums salīdzinājumā ar augustu, kad ģimenes materiālo stāvokli kā labu vērtēja 10% iedzīvotāju.

To iedzīvotāju skaits, kuri savas ģimenes pašreizējo materiālo stāvokli vērtējuši kā sliktu, septembrī bija 31%, bet augustā šādu iedzīvotāju skaits bija 38%.

2014. gada septembrī biežāk nekā augustā iedzīvotāji savas ģimenes pašreizējo materiālo stāvokli vērtējuši kā “viduvēju” – augustā šāds vērtējums bija 51% iedzīvotāju, bet septembrī – 56%.

Septembrī par pieciem punktiem palielinājies pašreizējā ģimenes materiālā stāvokļa vērtējuma indekss – no mīnus 18 punktiem augustā līdz mīnus 13.

Septembrī biežāk nekā pirms mēneša izteiktas pozitīvas prognozes par ģimenes materiālo stāvokli pēc gada – uz uzlabošanos norādīja 20% (augustā – 19%), bet uz pasliktināšanos – 15% (augustā – 20%). Ģimenes materiālā stāvokļa attīstības prognozes indekss septembrī ir pakāpies virs nulles atzīmes un ir plus divi salīdzinājumā ar mīnus vienu augustā.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl