Komentāri
Ģimenes modelis “1 + suns” kļūst populārs un ietekmē arī dzīvokļu tirgu
Pixabay

Gluži tāpat kā citviet pasaulē, arī Latvijā notiek mājsaimniecību transformācija, – biežāk izplatīts ir dzīves modelis “1 + suns”. Tāpēc arī patērētāju prasības mājokļu tirgū mainās, ziņo laikraksts Dienas Bizness.

Paralēli notiek vērtību maiņa, mainoties paaudzēm. No vienas puses, ir tendence samazināties mājokļu izmēram, piemēram, daudzviet pasaulē runā par 25–35 m2 lielām platībām, bet ASV pat par 16–18 m2 mazām telpām. Taču no otras puses, pieaug koplietošanas, dalīšanās pieredzes nozīme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunā paaudze grib vairāk socializēties ārpus mājām, – šie cilvēki ir mobili, viņiem patīk atrasties dzīves epicentrā. Tāpēc arī mājokļu tirgū runā par koplietošanas telpām un attiecīgiem pakalpojumiem, tostarp veļas mazgāšanas zonu visai mājai vienu, lai katram nav jāpērk sava veļas mašīna un žāvētājs, kopīgām mantu glabāšanas telpām, velo novietnēm utt.

Inese Jureviča, SIA New Europe Real Estate investoru attiecību vadītāja, skaidro, ka, izpētot vairākus tirgū šobrīd piedāvājumā esošos jaunos projektus, var secināt, ka Latvijā vairums jauno dzīvokļu (40–50%) ir lielāki par 60 m2. Taču, ja mājokļu attīstītāji runā, ka pārdošanas cena varētu sasniegt 1800 eiro/m2, rodas jautājums – vai šāds mājoklis būs pieejams?

Patlaban spiediens kopumā ir uz izmaksu samazināšanu, racionālismu, kas ļauj palielināt mājokļu pieejamību. Tā ir arī Latvijas problēma, norādījusi eksperte.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl