Ģimenes ārstu formālais streiks turpināsies līdz 1. oktobrim

1 komentārs

Ģimenes ārsti tā dēvēto lēno streiku, uzņemot ne vairāk par 20 pacientiem dienā, gatavi turpināt līdz 1. oktobrim. Ja līdz tam laikam Veselības ministrija un valdība nebūs izpildījusi ārstu prasības, dakteri varētu lemt par prakšu slēgšanu uz nenoteiktu laiku. 

Tieši pirms mēneša, 3. jūlijā, vairāk nekā 600 ģimenes ārstu uzsāka beztermiņa streiku. 500 dakteri turpina protestēt vieglākā formā, savās praksēs uzņemot ap 20 pacientiem dienā.

Streika komitejā akcentē, – pagaidām valdība un Veselības ministrija streikotāju galveno prasību – palielināt kapitācijas naudu – summu, ko valsts maksā ģimenes dakteriem par katru praksē reģistrēto pacientu, nav izpildījusi. Tāpēc ārsti gatavi streiku vieglajā režīmā turpināt līdz 1. oktobrim.

Sarmīte Veide
LATVIJAS ĢIMENES ĀRSTU ASOCIĀCIJAS VADĪTĀJA

Septembrī būs ļoti būtiskas lietas, kur mēs gribam redzēt, kā ir ar valdības un ministres solījumiem.

Pirmkārt, par e-veselību – solīja premjers, ka no 1. septembra varēs sākt strādāt izmēģinājuma režīmā, skatīsimies, vai tā būs.

Otrkārt, solīja, ka pārskatīs primārās veselības aprūpes reformu daļu, solīja veidot darba grupas, skatīsimies, vai tā ir.

Treškārt, gribam, lai paaugstina kapitācijas naudu bez papildu kritērijiem.

Pēc 1. oktobra ģimenes ārsti lems, kā rīkoties turpmāk.

TOP komentāri

  • Pacients
    +1 +1 0

    Pacients

    Veselības ministrija lai neaizmirst atrēķināt no algām par nenostrādāto. Šī ģimenes ārstu sistēma, viens ārsts, gan ginekalogs, gan ķirurgs, gan rengens, gan apbedītājs, nekavējoties jālikvidē un jāatjauno poliklīnikas,pārejas periodā jāsamazina ārstiem algas līdz minimālajai, tāpat nav no viņiem nekādas jēgas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl