Ģimenes ārsti: Čakša gatava piekāpties jautājumā par naudas palielināšanu

Komentāri

Pavērsiens ģimenes ārstu un Veselības ministrijas konfliktā. Pēc tikšanās šodien ģimenes ārsti sapratuši, ka ministre Anda Čakša gatava piekāpties galvenajā strīda jautājumā – par papildu finansējumu ģimenes ārstu praksēm. To viņi varēs saņemt bez īpašu kritēriju izpildes. Streiku gan pilnībā pārtrauks tikai pēc tam, kad šodien runātais būs uzlikts uz papīra.

Pēc pāris nedēļu pauzes Veselības ministrijā pie viena galda atkal sēdās ģimenes ārsti un ministrijas vadība. Galvenais strīda punkts nemainīgs – papildu finansējums kapitācijas naudai jeb summai, ko ģimenes ārsts saņem par katru praksē reģistrētu pacientu. Daļa summas tiek novirzīta ārsta algai, daļa paredzēta medicīnas preču iegādei. Sēde notika aiz slēgtām durvīm, un pēc tās ģimenes dakteri smaidīja. Ministre esot gatava palielināt kapitācijas naudu, neizvirzot jaunas kvalitātes prasības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Atgādināju es par to, lai kvalitatīvi veiktu ikdienas darbu, ir vajadzīgs pamatmaksājuma palielinājums, un tad izstrādāt tādus kritērijus, kas būtu tiešām uz rezultātu, ko mēs gribam sasniegt, nevis kā statistikas kritēriji, kam arī piekrita ministre,” par sarunās pausto atklāja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

“Šodien mēs esam sadzirdējuši no ministres vairākas pozitīvas ziņas. Gan par šo te iespējamo kvalitātes kritēriju izpildei paredzēto līdzekļu novirzīšanai kapitācijas naudai, gan arī daudzās citās lietās. Ģimenes ārsti un Veselības ministrija ir ieinteresēti primārās veselības aprūpes attīstība,” sarunas ar veselības ministri komentēja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Ainis Dzalbs.

Atgādinām, ka streikojošie ģimenes ārsti iepriekš nepiekrita Veselības ministrijas piedāvājumam palielināt kapitācijas naudu, ja ārsti izpildīs vairākus kvalitātes kritērijus. Tagad Čakša aicina ģimenes ārstus izvērtēt, kuri kvalitātes kritēriji vispār ir aktuāli: “Piedāvājums to naudu, kas tika izņemta ārā kvalitātes kritērijiem, tagad atgriezt atpakaļ kapitācijā. Šos jaunos mērķa kritērijus finansēt no citiem līdzekļiem.”

Pagaidām ģimenes ārsti saglabā piesardzību un formālo streiku, ikdienā uzņemot ne vairāk par 20 pacientiem, nepārtrauks. Jautājumā par kapitācijas naudas palielināšanu viņi gaida ministres parakstītu dokumentu.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl